بنیاد شهید پرونده دو قربانی مین را رد کرد

١٣٩٨/٠٣/٢٦ - ١٦-٠٦-٢٠١٩ - ١٨:٠٥ تارانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٠٢ قه‌باره‌ی فۆنت: قه‌باره‌ی نووسراوه‌ گه‌وره‌ بكه‌قه‌باره‌ی نووسراوه‌ بچووكتر بكه‌‌

بنیاد شهید پرونده دو قربانی مین را رد کردآژانس کُردپا: اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران رای کمیسیون ماده ۲ فرمانداری مبنی بر احراز جانبازی دو قربانی مین اهل شهرستان بوکان را نپذیرفته است.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، پرونده دو قربانی مین به نام‌های "هادی لگزی و سلیمان اویسی" اهل شهرستان بوکان توسط اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران رد شد.

این دو شهروند در دهه ۷۰ و در دوران کودکی بر اثر انفجار مین دو دست و دو چشم خود را از دست داده‌اند و پس از گذشت بیش از ۱۰ سال کمیسیون ماده ۲ فرمانداری بوکان رای مبنی بر احراز جانبازی آن‌ها را صادر و آن را به بنیاد شهید ابلاغ کرده است.

پس از ابلاغ رای کمیسیون ماده ٢ به بنیاد شهید و امور ایثارگران، این اداره رای کمیسیون ماده ٢ را نپذیرفته و از اجرای آن خودداری نموده است.

این دو شهروند کُرد دعوای خود را در دیوان عدالت اداری مطرح و با پیگیری وکلای مدافع، دیوان درحال بررسی پرونده این دو قربانی مین می‌باشد.

پیشتر، عثمان مزین، وکیل پایه یک دادگستری در رابطه با برخی از ایرادات وارد بر قانون ناظر بر قربانیان مین و رویه کمیسیون‌های ماده ۲ فرمانداری در رسیدگی به حقوق آنان اعلام کرده بود: خود بنیاد شهید که طرف دعواست در این کمیسیون حضور دارد، بالطبع بنیاد شهید و امور ایثارگران موافق نیست افراد به عنوان شهید یا جانبار شناخته شوند و بار مالی برای آن ایجاد کنند و در قالب جلسات، بنیاد شهید و امور ایثارگران مخالف شهید یا جانباز تلقی شدن فرد است.

Balatarin

نوێترین هەواڵ


١٣٩٨/٠٤/٢٧ - ١٨-٠٧-٢٠١٩ - ١٣:٢٩ تاران

"موختار زارعی" بە ساڵێک زیندانیی تەعزیری مەحکووم کرا

١٣٩٨/٠٤/٢٧ - ١٨-٠٧-٢٠١٩ - ١١:١٥ تاران

ماشینی ئێعدامەکان لە کوردستان وەکار کەوتووە

١٣٩٨/٠٤/٢٦ - ١٧-٠٧-٢٠١٩ - ١٣:٢٦ تاران

دەسبەسەرکردنی هاووڵاتییان لە کوردستاندا بەردەوامە

١٣٩٨/٠٤/٢٦ - ١٧-٠٧-٢٠١٩ - ١٢:٠١ تاران

ڕووداوی کار، گیانی هاووڵاتییەکی بۆکانیی ئەستاند

١٣٩٨/٠٤/٢٥ - ١٦-٠٧-٢٠١٩ - ١٧:٣١ تاران

ئازادکرانی چوار لاوی بەندکراوی کورد لە شاری سنە

١٣٩٨/٠٤/٢٥ - ١٦-٠٧-٢٠١٩ - ١٣:٠٠ تاران

ڕۆمانی "١١ خولەک"، لە بازاڕەکانی تورکیە کۆکرایەوە

١٣٩٨/٠٤/٢٥ - ١٦-٠٧-٢٠١٩ - ١١:٣٦ تاران

چالاکێکی فەرهەنگیی کوردی خوراسان، زێدی خۆی بەجێهێشت

١٣٩٨/٠٤/٢٤ - ١٥-٠٧-٢٠١٩ - ١٣:٣٦ تاران

سێ هاووڵاتی لە شاری "سایین ‌قەڵا" دەسبەسەر کران

١٣٩٨/٠٤/٢٤ - ١٥-٠٧-٢٠١٩ - ١٣:١٢ تاران

کۆڵبەرێکی کورد لە "دۆڵەبیـ"ـی سەردەشت گیانی لەدەست دا