صدور حکم ٥ سال زندان برای فعال سیاسی کُرد

١٣٩٦/٠١/٢٩ - ١٨-٠٤-٢٠١٧ - ١٣:١٥ تارانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٤٥ قه‌باره‌ی فۆنت: قه‌باره‌ی نووسراوه‌ گه‌وره‌ بكه‌قه‌باره‌ی نووسراوه‌ بچووكتر بكه‌‌

صدور حکم ٥ سال زندان برای فعال سیاسی کُردآژانس کُردپا: دادگاه انقلاب ‌شهر ارومیه، فعال سیاسی کُرد را به پنج سال زندان محکوم کرد.

بنابر خبر رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، طی روزهای اخیر شعبەی ٢ دادگاه انقلاب شهر ارومیه یکی از فعالین سیاسی کُرد به نام "بشیر پیر ماوانه" اهل یکی از روستاهای ارومیه را به پنج سال زندان محکوم کرد.

سایت حقوق بشری کوردستان طی خبری اعلام کرد، "بشیر پیر ماوانه" مورخ ١٤ اسفند ١٣٩٥ از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده است. بنابر این خبر، "بشیر پیر ماوانه" به مدت ١٢ روز در بازداشتگاه وزارت اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفته و بعدا به زندان مرکزی ارومیه منتقل شده است.

فرد مذکور به اتهام "همکاری با یکی از احزاب کُردی مخالف حکومت اسلامی ایران" دستگیر و بازداشت گردیده است. قابل ذکر است دادگاهی "بشیر پیر ماوانه" در شعبەی٢ دادگاه انقلاب ارومیه با قضاوت قاضی "شیخلو" انجام شده است.

بنابر آمار ثبت شده در مرکز آمارآژانس خبررسانی کُردپا، ٥٦٤ شهروند کرد طی سال گذشتەی خورشیدی از سوی نیروهای امنیتی-اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شدەاند که تا کنون مجموعا ١١٩ نفر از این تعداد با صدور حکم و زندان روبرو شدەاند.

پیشتر شیرین عبادی طی مصاحبەای اعلام کرده بود که " تکلیف سیستم قضایی ایران روشن است و سال‌هاست که استقلال خود را از دست داده به بخشی از سیستم امنیتی-اطلاعاتی ایران بدل شده است."
Balatarin

نوێترین هەواڵ


١٣٩٦/٠٤/٠١ - ٢٢-٠٦-٢٠١٧ - ١٩:٠٥ تاران

ئیتلاعات چوار هاووڵاتیی لە شاری شنۆ دەستبەسەر کرد

١٣٩٦/٠٤/٠١ - ٢٢-٠٦-٢٠١٧ - ١٣:١٠ تاران

گەورەترین پڕۆژەی بۆژانەوەی گۆلی ورمێ داخرا

١٣٩٦/٠٤/٠١ - ٢٢-٠٦-٢٠١٧ - ١٣:٠٨ تاران

کوژرانی کۆڵبەرێک بە تەقەی هێزە نیزامییەکان

١٣٩٦/٠٣/٣١ - ٢١-٠٦-٢٠١٧ - ١٣:٠١ تاران

مامۆستایەکی خەڵکی شاری پیرانشار دەستبەسەر کرا

١٣٩٦/٠٣/٣٠ - ٢٠-٠٦-٢٠١٧ - ١٣:٢٢ تاران

ئەفسەرێکی ئەرتەشی خەڵکی شاری سەردەشت خۆی کوشت

١٣٩٦/٠٣/٣٠ - ٢٠-٠٦-٢٠١٧ - ١٣:١٩ تاران

ئاگر دارستانەکانی کوردستانی کردووەتە خۆڵەمێش

١٣٩٦/٠٣/٣٠ - ٢٠-٠٦-٢٠١٧ - ١٢:٢٣ تاران

شەش یەکەی بەرهەم هێنەر لە شاری بانە داخران

١٣٩٦/٠٣/٢٩ - ١٩-٠٦-٢٠١٧ - ١١:٤٧ تاران

٦ قوتابخانەی کانێکسی لە شاری دێولان بوونیان هەیە

١٣٩٦/٠٣/٢٨ - ١٨-٠٦-٢٠١٧ - ١٩:١٠ تاران

بە هۆی تەقینەوەی مین کۆڵبەرێکی کورد بریندار بوو