گزارشی از وضعیت نامناسب زندان شهر نقده

١٣٩١/٠٣/٢١ - ١٠-٠٦-٢٠١٢ - ١٢:٤٤ تارانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٠٢٨ قه‌باره‌ی فۆنت: قه‌باره‌ی نووسراوه‌ گه‌وره‌ بكه‌قه‌باره‌ی نووسراوه‌ بچووكتر بكه‌‌

گزارشی از وضعیت نامناسب زندان شهر نقدهکُردپا: علی‌رغم گنجایش 176 نفری زندان عمومی شهرستان نقده، اما هم‌اکنون بیش از 500 زندانی که در بدترین شرایط ممکن بسر می‌برند، در این زندان محبوس می‌باشند.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، عدم تناسب میان شمار زندانیان زندان نقده و فضای اختصاصی به آنان و نیز وجود مشکلات متعدد در داخل بندها، شرایط و وضعیت زندانیان را بسیار نامناسب و اسفناک کرده است.

خبرنگار آژانس کُردپا به نقل از یک منبع آگاه از وضعیت زندان عمومی شهرستان نقده اعلام کرد که به غیر از این 500 زندانی داخل زندان، 300 تن دیگر نیز در طرحی به نام "راه باز" و با پرداخت مبلغ 70 تا 90 هزار تومان به زندان نقده، در خوابگاهی داخل شهر مراحل "باز پروری" را می‌گذرانند.

افزایش زندانیان موجب گردیده که وضعیت افراد داخل زندان بسیار نامناسب و بغرنج باشد و افراد دربند از ابتدایی‌ترین حقوق زندانی محروم و در بسیاری مواقع، تراکم جمعیت باعث درگیری و نزاع میان زندانیان و حتی خود مسئولین زندان نقده شده است.

در ادامه‌ی گزارش ارسالی آمده: مواد مخدر بصورت فروان در زندان یافت می‌شود و سلف سرویس بهداشتی و غذایی زندان فاقد استاندارد و مرغوبیت می‌باشد و شرایط بوجود آمده مایه‌ نگرانی زندانیان و خانواده‌های آنان به ویژه زندانیان سیاسی می‌باشد.

اواسط مهرماه سال گذشته، "محمدباقر ذوالقدر" معاون قوه‌ی قضاییه حکومت اسلامی ایران اذعان داشت؛ "وضعیت زندان‌ها و زندانیان با ملاک‌های جهانی اصلاً وضعیت خوبی ندارند و رشد 13% پرونده‌های قضایی در ایران، تعداد زندانیان در کشور را نیز سه برابر ظرفیت زندان کرده است.


بنابه آمارهای غیررسمی، حدود 400 هزار زندانی در زندان‌های ایران می‌باشند که این ارقام بسیار بیش از گنجایش زندان‌های موجود کشور است.
Balatarin

نوێترین هەواڵ


١٣٩٤/١١/١٩ - ٠٨-٠٢-٢٠١٦ - ١١:١٠ تاران

مامۆستایەکی زانکۆ بانگهێشتی دادگای شۆڕش کرا

١٣٩٤/١١/١٨ - ٠٧-٠٢-٢٠١٦ - ١٧:١١ تاران

خۆسووتاندنی ژنێکی دووگیان لە مەریوان

١٣٩٤/١١/١٨ - ٠٧-٠٢-٢٠١٦ - ٠٩:٠٧ تاران

کانادا گەمارۆی ئابووریی نوێی لە دژی ئێران پەسند کرد

١٣٩٤/١١/١٧ - ٠٦-٠٢-٢٠١٦ - ١٧:٣٩ تاران

کۆمەڵەش هەڵبژاردنەکانی بایکۆت کرد

١٣٩٤/١١/١٧ - ٠٦-٠٢-٢٠١٦ - ١٦:٤٠ تاران

دەستبەسەر کردنی هاووڵاتییان و ناڕوونیی چارەنووسیان

١٣٩٤/١١/١٧ - ٠٦-٠٢-٢٠١٦ - ١٠:٥٦ تاران

مرەخەسی بە مەرجی دانپێدانان بۆ زیندانییەکی کورد

١٣٩٤/١١/١٥ - ٠٤-٠٢-٢٠١٦ - ١١:٤٣ تاران

ئێران/ لە ٩ مانگدا ١١٩٨کرێکار گیانیان لەدەست داوە

١٣٩٤/١١/١٥ - ٠٤-٠٢-٢٠١٦ - ١١:٣٣ تاران

مەسعوود کوردپوور لەکارەکەی دوور دەخرێتەوە

١٣٩٤/١١/١٤ - ٠٣-٠٢-٢٠١٦ - ١٧:٥٥ تاران

ئێران یەکێک لە کێشە نیزامییەکانی ساڵی ٢٠١٧ی زاینییە

١٣٩٤/١١/١٤ - ٠٣-٠٢-٢٠١٦ - ١٢:٥١ تاران

هەزار گوندی کرماشان دێهیاریان نیە

١٣٩٤/١١/١٤ - ٠٣-٠٢-٢٠١٦ - ٠٩:١٥ تاران

هونەرمەند یەدۆڵڵا موحەممەدی ڕێزی لێ‏گیرا