گزارشی از وضعیت نامناسب زندان شهر نقده

١٣٩١/٠٣/٢١ - ١٠-٠٦-٢٠١٢ - ١٢:٤٤ تارانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٣١٣ قه‌باره‌ی فۆنت: قه‌باره‌ی نووسراوه‌ گه‌وره‌ بكه‌قه‌باره‌ی نووسراوه‌ بچووكتر بكه‌‌

گزارشی از وضعیت نامناسب زندان شهر نقدهکُردپا: علی‌رغم گنجایش 176 نفری زندان عمومی شهرستان نقده، اما هم‌اکنون بیش از 500 زندانی که در بدترین شرایط ممکن بسر می‌برند، در این زندان محبوس می‌باشند.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، عدم تناسب میان شمار زندانیان زندان نقده و فضای اختصاصی به آنان و نیز وجود مشکلات متعدد در داخل بندها، شرایط و وضعیت زندانیان را بسیار نامناسب و اسفناک کرده است.

خبرنگار آژانس کُردپا به نقل از یک منبع آگاه از وضعیت زندان عمومی شهرستان نقده اعلام کرد که به غیر از این 500 زندانی داخل زندان، 300 تن دیگر نیز در طرحی به نام "راه باز" و با پرداخت مبلغ 70 تا 90 هزار تومان به زندان نقده، در خوابگاهی داخل شهر مراحل "باز پروری" را می‌گذرانند.

افزایش زندانیان موجب گردیده که وضعیت افراد داخل زندان بسیار نامناسب و بغرنج باشد و افراد دربند از ابتدایی‌ترین حقوق زندانی محروم و در بسیاری مواقع، تراکم جمعیت باعث درگیری و نزاع میان زندانیان و حتی خود مسئولین زندان نقده شده است.

در ادامه‌ی گزارش ارسالی آمده: مواد مخدر بصورت فروان در زندان یافت می‌شود و سلف سرویس بهداشتی و غذایی زندان فاقد استاندارد و مرغوبیت می‌باشد و شرایط بوجود آمده مایه‌ نگرانی زندانیان و خانواده‌های آنان به ویژه زندانیان سیاسی می‌باشد.

اواسط مهرماه سال گذشته، "محمدباقر ذوالقدر" معاون قوه‌ی قضاییه حکومت اسلامی ایران اذعان داشت؛ "وضعیت زندان‌ها و زندانیان با ملاک‌های جهانی اصلاً وضعیت خوبی ندارند و رشد 13% پرونده‌های قضایی در ایران، تعداد زندانیان در کشور را نیز سه برابر ظرفیت زندان کرده است.


بنابه آمارهای غیررسمی، حدود 400 هزار زندانی در زندان‌های ایران می‌باشند که این ارقام بسیار بیش از گنجایش زندان‌های موجود کشور است.
Balatarin

نوێترین هەواڵ


١٣٩٥/٠٥/٠٧ - ٢٨-٠٧-٢٠١٦ - ١٢:٥٦ تاران

کۆڕێکی ئەدەبی لە مەریوان پێشیپێگیرا

١٣٩٥/٠٥/٠٦ - ٢٧-٠٧-٢٠١٦ - ١٤:٠٩ تاران

زاگرۆس خودرو هەناسەی کۆتایی دەکێشێ

١٣٩٥/٠٥/٠٦ - ٢٧-٠٧-٢٠١٦ - ١٢:٣١ تاران

شەش زیندانیی کورد لە ورمێ ئێعدام کران

١٣٩٥/٠٥/٠٥ - ٢٦-٠٧-٢٠١٦ - ١٣:٥٨ تاران

چارەنووسی کرێکارێکی کورد ناڕوونە

١٣٩٥/٠٥/٠٥ - ٢٦-٠٧-٢٠١٦ - ١٣:٥٧ تاران

٤٧ شوێنی پێشەسازی لە پارێزگای خۆراسانی ڕەزەوی داخران

١٣٩٥/٠٥/٠٥ - ٢٦-٠٧-٢٠١٦ - ١٣:٢٥ تاران

فەرهادی دووهەم کۆچی دوایی کرد

١٣٩٥/٠٥/٠٥ - ٢٦-٠٧-٢٠١٦ - ١٠:٣٦ تاران

شەکر لە ئێران قۆرغ کرا

١٣٩٥/٠٥/٠٣ - ٢٤-٠٧-٢٠١٦ - ١٣:٢٣ تاران

سپای پاسداران لە شاری داڵاهۆ سێ کەسی دەستبەسەر کرد

١٣٩٥/٠٥/٠٣ - ٢٤-٠٧-٢٠١٦ - ١١:٥٥ تاران

شارەداری ئیلام لە سەر کارەکەی دوور خرایەوە

١٣٩٥/٠٥/٠٢ - ٢٣-٠٧-٢٠١٦ - ١٨:٣٤ تاران

پیاوێک لە شاری مێهران کچەکەی خۆی دەکوژێت

١٣٩٥/٠٥/٠٢ - ٢٣-٠٧-٢٠١٦ - ١٨:٣١ تاران

٥٠ کەس بە هۆی بەشداری کردن لە میوانیەک قۆڵبەست کراون