كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
عدنان حسن‌پور پس از تبعید به زندان زابل، دوباره تبعید شد
١٩-١٢-١٣٩٢ - ١٠-٠٣-٢٠١۴ - ١٨:٠١ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١٧٩۶ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

عدنان حسن‌پور پس از تبعید به زندان زابل، دوباره تبعید شدآژانس کُردپا: روزنامه‌نگار کُرد پس از تبعید به زندان زابل، بدون هیچ اعلام قبلی به زندان زاهدان انتقال یافت.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، عدنان حسن‌پور قدیمی‌ترین روزنامەنگار زندانی ایران، پس از ١٥ روز نگهداری در قرنطینه‌ی زندان زابل به زندان زاهدان منتقل شد.

این روزنامه‌نگار امروز، نوزدهم اسفندماه پس از ٥ روز نگهداری در قرنطینه‌ی زندان زاهدان به بند عمومی منتقل شده است.

خواهر عدنان حسن‌پور صحت این خبر را برای آژانس خبررسانی کُردپا تأیید کرد.

مسئولین قضایی و مسئولین زندان زابل از پذیرش این روزنامه‌نگار کُرد امتناع کرده‌اند که در نتیجه وی به زندان زاهدان منتقل شده است.

حدود بیست روز پیش عدنان حسن‌پور با دستور مدیرکل اطلاعات استان کُردستان از زندان مریوان به زندان زابل با دو هزار کیلومتر مسافت در استان سیستان و بلوچستان تبعید گردید.

عدنان حسن‌پور در تاریخ ٥ بهمن ماە ١٣٨٥ بازداشت و پس از تحمل چندین ماه حبس انفرادی در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج، در تاریخ ٢٢ خرداد ٨٦ در دادگاه انقلاب شهر مریوان یه صورت غیر علنی محاکمه و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، محارب شناخته شده و به مجازات اعدام محکوم گردید که حکم صادره در تاریخ ٢٦ تیرماه ٨٦ به یکی از وکلای وی ابلاغ شد. این حکم پس از گذشت سه ماه در شعبه ٣٢ دیوان عالی کشور بررسی و در نهایت ناباوری تأیید شد. بلافاصله پس از تأیید حکم، وکلای وی (آقایان صالح نیک‌بخت و سیروان هوشمندی)با درخواست اعاده دادرسی پرونده را دوباره به دیوان عالی برگشت داده و نهایتاً اینبار در شعبه‌ی دیگری از دیوان عالی حکم اعدام لغو گردید. پس از اعلام عدم صلاحیت دادگاه و قاضی قبلی از سوی وکلا، این بار در دادگاه انقلاب شهرستان سنندج در دو نوبت (١٦ شهریور و ١١ بهمن ٨٧) و باز به صورت غیر علنی محاکمه شد و به تحمل ٣١ سال حبس تعزیری محکوم گردید که این حکم با اعتراض وکلا در دادگاه تجدیدنظر به ١٦ سال تقلیل یافت. وی از تاریخ دستگیری تاکنون حتی ١ روز هم اجازه رفتن به مرخصی را نداشته است.


حکم اعدام وی با اعتراض مجامع بین‌المللی از جمله عفو بین‌الملل، سازمان گزارشگران بدون مرز، اتحادیه اروپا، انجمن جهانی قلم و فعالین مدنی خارج و داخل کشور همراه بود.
Balatarin

جدیدترین خبرها


١٩-١١-١٣٩۴ - ٠٨-٠٢-٢٠١۶ - ١٨:١٩ تهران

ربودە شدن یک جوان عرب اهوازی از سوی ادارە اطلاعات

١٨-١١-١٣٩۴ - ٢٠١۶-٠٢-٠٧ - ١٨:٣٢ تهران

خودسوزی زن باردار در مریوان حادثه آفرید

١٧-١١-١٣٩۴ - ٢٠١۶-٠٢-٠۶ - ١٨:٣٠ تهران

سازمان ملل قطعنامەی دیگری علیه ایران به تصویب رساند

١٧-١١-١٣٩۴ - ٢٠١۶-٠٢-٠۶ - ١٨:٢٢ تهران

بازداشت شهروندان کُرد و بی‌اطلاعی از سرنوشت‌آنان

١٧-١١-١٣٩۴ - ٢٠١۶-٠٢-٠۶ - ١٢:١٧ تهران

کومله هم به جمع بایکوتی‌ها پیوست

١۵-١١-١٣٩۴ - ٢٠١۶-٠٢-٠۴ - ١٢:۴٣ تهران

شهروندان مرزی کُردستان به شلیک گلوله تهدید شدند

١۵-١١-١٣٩۴ - ٢٠١۶-٠٢-٠۴ - ١٢:٢٧ تهران

٣ میلیون و ٤٠٠ هزار نفر بیسواد در ایران وجود دارد

١۵-١١-١٣٩۴ - ٢٠١۶-٠٢-٠۴ - ١٢:١۵ تهران

با بازگشت به‌کار مسعود کُردپور مخالفت شده است