كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
عدنان حسن‌پور پس از تبعید به زندان زابل، دوباره تبعید شد
١٩-١٢-١٣٩٢ - ١٠-٠٣-٢٠١۴ - ١٨:٠١ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١٣٠٧ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

عدنان حسن‌پور پس از تبعید به زندان زابل، دوباره تبعید شدآژانس کُردپا: روزنامه‌نگار کُرد پس از تبعید به زندان زابل، بدون هیچ اعلام قبلی به زندان زاهدان انتقال یافت.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، عدنان حسن‌پور قدیمی‌ترین روزنامەنگار زندانی ایران، پس از ١٥ روز نگهداری در قرنطینه‌ی زندان زابل به زندان زاهدان منتقل شد.

این روزنامه‌نگار امروز، نوزدهم اسفندماه پس از ٥ روز نگهداری در قرنطینه‌ی زندان زاهدان به بند عمومی منتقل شده است.

خواهر عدنان حسن‌پور صحت این خبر را برای آژانس خبررسانی کُردپا تأیید کرد.

مسئولین قضایی و مسئولین زندان زابل از پذیرش این روزنامه‌نگار کُرد امتناع کرده‌اند که در نتیجه وی به زندان زاهدان منتقل شده است.

حدود بیست روز پیش عدنان حسن‌پور با دستور مدیرکل اطلاعات استان کُردستان از زندان مریوان به زندان زابل با دو هزار کیلومتر مسافت در استان سیستان و بلوچستان تبعید گردید.

عدنان حسن‌پور در تاریخ ٥ بهمن ماە ١٣٨٥ بازداشت و پس از تحمل چندین ماه حبس انفرادی در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج، در تاریخ ٢٢ خرداد ٨٦ در دادگاه انقلاب شهر مریوان یه صورت غیر علنی محاکمه و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، محارب شناخته شده و به مجازات اعدام محکوم گردید که حکم صادره در تاریخ ٢٦ تیرماه ٨٦ به یکی از وکلای وی ابلاغ شد. این حکم پس از گذشت سه ماه در شعبه ٣٢ دیوان عالی کشور بررسی و در نهایت ناباوری تأیید شد. بلافاصله پس از تأیید حکم، وکلای وی (آقایان صالح نیک‌بخت و سیروان هوشمندی)با درخواست اعاده دادرسی پرونده را دوباره به دیوان عالی برگشت داده و نهایتاً اینبار در شعبه‌ی دیگری از دیوان عالی حکم اعدام لغو گردید. پس از اعلام عدم صلاحیت دادگاه و قاضی قبلی از سوی وکلا، این بار در دادگاه انقلاب شهرستان سنندج در دو نوبت (١٦ شهریور و ١١ بهمن ٨٧) و باز به صورت غیر علنی محاکمه شد و به تحمل ٣١ سال حبس تعزیری محکوم گردید که این حکم با اعتراض وکلا در دادگاه تجدیدنظر به ١٦ سال تقلیل یافت. وی از تاریخ دستگیری تاکنون حتی ١ روز هم اجازه رفتن به مرخصی را نداشته است.


حکم اعدام وی با اعتراض مجامع بین‌المللی از جمله عفو بین‌الملل، سازمان گزارشگران بدون مرز، اتحادیه اروپا، انجمن جهانی قلم و فعالین مدنی خارج و داخل کشور همراه بود.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٨-٠۵-١٣٩۴ - ٣٠-٠٧-٢٠١۵ - ١٢:٢٠ تهران

یک جوان سنندجی عضو داعش در سوریه کشته شد

٠٧-٠۵-١٣٩۴ - ٢٩-٠٧-٢٠١۵ - ١٨:۴۶ تهران

جوانرود/ حادثه کار جان یک دانشجوی کُرد را گرفت

٠٧-٠۵-١٣٩۴ - ٢٩-٠٧-٢٠١۵ - ١٢:٣۶ تهران

توپ‌زن نونهال کُرد پیشتاز تورنمنت کاپ ٢٠١٥ نروژ

٠٧-٠۵-١٣٩۴ - ٢٩-٠٧-٢٠١۵ - ١١:٣١ تهران

ناکامی در کنکور، مرگ یک دختر کرمانشاهی را رقم زد

٠۶-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٨ - ١٨:٠۶ تهران

RMMK: بمباران و خشونت علیه کُردها قابل قبول نیست

٠۶-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٨ - ١١:۴۴ تهران

نامه سرگشاده انجمن پاژین بانه به روحانی

٠۵-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٧ - ١٧:۵١ تهران

مراتع جنگلی کوه میراجی در مریوان طعمه حریق شد

٠۵-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٧ - ١١:۵٩ تهران

یک فعال فرهنگی کُرد بالاجبار ایران را ترک کرد

٠۴-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢۶ - ١٨:۴٢ تهران

یک کارگر سنندجی در شهر اربیل جان باخت

٠٣-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢۵ - ١٧:۴١ تهران

بیماران در سردشت با نبود امکانات پزشکی مواجه هستند