كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
وضعیت مسعود و خسرو کُردپور از زبان وکیل و برادرشان
٢٢-٠١-١٣٩٢ - ١١-٠۴-٢٠١٣ - ١٧:٣۶ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٠٨۵ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

وضعیت مسعود و خسرو کُردپور از زبان وکیل و برادرشانآژانس کُردپا: جهت اطلاع از آخرین وضعیت پرونده‌ی قضایی براداران کُردپور، آژانس خبررسانی کُردپا در گفتگویی با وکیل و برادر این دو روزنامه‌نگار جزئیات آن را جویا شد.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، عباس جمالی، وکیل دو روزنامه‌نگار کُرد مسعود و خسرو کُردپور طی تماسی تلفنی به آژانس خبررسانی کُردپا گفت: به علت اینکه برادران کُردپور تاکنون در اختیار اداره‌ی اطلاعات و تحت بازجویی و تحقیق قرار دارند، قانوناً امکان وکالت و دخالت در پرونذه آنها مقدور نیست..

این وکیل دادگستری در ادامه افزود: تابحال اتهام براداران کُردپور به وی ابلاغ نشده و مأموران اداره‌ی اطلاعات با اتهامات خاصی، خسرو و مسعود را تحت بازجویی قرار داده‌اند.

11959.jpg
عباس جمالی، وکیل دو روزنامه‌نگار کُرد مسعود و خسرو کُردپور
جمالی در پایان اشاره کرد که تحقیقات برادران کُردپور تمام نشده و ما از اتهامات احتمالی وارده و مدارک ارائه شده دقیقاً مطلع نیستیم. به همین دلیل تا پایان بازجویی‌ها، اداره‌ی اطلاعات اجازه‌ی ملاقات با مسعود و خسرو را صادر نمی‌کند.

در همین ارتباط اسعد کُردپور، برادر خسرو و مسعود کُردپور به خبرنگار آژانس کُردپا گفت: مدت چند روزی است که برای پیگیری و اطلاع از سرنوشت آنان به دادگاه انقلاب شهرستان مهاباد مراجعه می‌کنیم و قاضی دادگاه به بهانه‌ی روال قانونی دادگاه، از دیدار خانواده‌ ما امتناع نموده و به ما اعلام کرده که دادگاه تنها به وکیل آنها پاسخگو می‌باشد.

وی همچنین افزود که تاکنون چندین بار جهت ملاقات با خسرو و مسعود، از پازپُرس پرونده اجازه‌ی ملاقات دریافت کرده‌ایم اما هر بار در اداره‌ی اطلاعات با پاسخ "براداران شما اینجا نیستند و باید با بالا هماهنگ بکنید"، روبرو می‌شویم.

خسرو و مسعود کُردپور روزنامه‌نگار و از فعالان حقوق‌بشر، روز هفدهم و نوزدهم اسفندماه سال گذشته از سوی نیروهای امنیتی حکومت اسلامی ایران بازداشت و تاکنون از وضعیت و سرنوشت آنان اطلاع موثقی در دسترس نمی‌باشد.

روز گذشته نیز دادگاه انقلاب مهاباد، قرار بازداشت برادران کُردپور را برای یک‌ماه دیگر تمدید کرد.
Balatarin

جدیدترین خبرها


١٣-٠۵-١٣٩۴ - ٠۴-٠٨-٢٠١۵ - ١١:٢٠ تهران

مین در مریوان ٢ کودک را قربانی کرد

١٢-٠۵-١٣٩۴ - ٠٣-٠٨-٢٠١۵ - ١٧:۵٨ تهران

با آزادی مشروط محمدصدیق کبودوند مخالفت گردید

١٢-٠۵-١٣٩۴ - ٠٣-٠٨-٢٠١۵ - ١٣:۵٠ تهران

تنش و زد و خوردهای نظامی در کردستان ادامه دارد

٠٨-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٣٠ - ١٢:٢٠ تهران

یک جوان سنندجی عضو داعش در سوریه کشته شد

٠٧-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٩ - ١٨:۴۶ تهران

جوانرود/ حادثه کار جان یک دانشجوی کُرد را گرفت

٠٧-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٩ - ١٢:٣۶ تهران

توپ‌زن نونهال کُرد پیشتاز تورنمنت کاپ ٢٠١٥ نروژ

٠٧-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٩ - ١١:٣١ تهران

ناکامی در کنکور، مرگ یک دختر کرمانشاهی را رقم زد

٠۶-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٨ - ١٨:٠۶ تهران

RMMK: بمباران و خشونت علیه کُردها قابل قبول نیست

٠۶-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٨ - ١١:۴۴ تهران

نامه سرگشاده انجمن پاژین بانه به روحانی

٠۵-٠۵-١٣٩۴ - ٢٠١۵-٠٧-٢٧ - ١٧:۵١ تهران

مراتع جنگلی کوه میراجی در مریوان طعمه حریق شد