كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
دو ائتلاف ایرانی و کوردستانی توپباران خاک اقلیم کردستان را محکوم کردند
٢٢-٠۴-١٣٩٨ - ١٣-٠٧-٢٠١٩ - ١١:۵٠ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٣٠٢ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

دو ائتلاف ایرانی و کوردستانی توپباران خاک اقلیم کردستان را محکوم کردندآژانس کُردپا: همبستگی برای آزادی و برابری در ایران و مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در بیانیه‌هایی جداگانه توپباران خاک اقلیم کردستان را محکوم نمودند.

در بیانیه همبستگی برای آزادی و برابری در ایران آمده است: این حملات و تهاجم با هر بهانه‌ای صورت گرفته باشد نشان از عدم پایبندی و احترام رژیم جمهوری اسلامی به حداقل موازین بین‌المللی در رابطه با همسایگان خود بوده و تجاوز و تعرض به مناطق آنان را به امری عادی تبدیل نموده است. تهديدات فرماندهی "قرارگاه رمضان"، خطر ادامه و تشديد حملات به اين مناطق را افزايش داده است. این اقدامات نمونه‌های آشکاری از تعرضات تحریک آمیز برای پیشبرد مقاصد جنگ طلبانه و ضدانسانی رژيم غاصب حاکم بر ايران می‌باشد.

در بخشی دیگر از بیانیه همبستگی برای آزادی و برابری در ایران آمده، ما این اقدام تجاوزکارانه را قویا محکوم می‌کنیم و ضمن همدردی با خانواده قربانیان آن و آرزوی بهبودی سریع برای زخمی شدگان اين حملات، از همه نیروها انتظار داریم که با محکوم نمودن این جنایات، چهره ضد مردمی رژیم را هرچه بیشتر افشا کنند. باشد که دست توانای مردم و جنبش عادلانه و دموکراتيک آنها، با سرنگونی رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ایران، این مانع صلح و آزادی و دموکراسی را از سر راه خود و منطقه بردارد.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران نیز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدامات متجاوزانه نیروهای نظامی حکومت ایران، این اقدامات را "دخالت در امور اقلیم کردستان و نقض حاکمیت آن" دانسته است.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در این بیانیه خواستار رسوا کردن و برملا کردن سیاست‌های ضدانسانی و خودسرانه حکومت ایران شده است.

طی روزهای چهارشنبه نوزدهم تیرماه و پنج‌شنبه بیستم تیرماه، سپاه پاسداران مناطقی از اقلیم کردستان را توپباران و در پی آن یک دختر ١٨ ساله به نام زیتون قادر جان باخت و دو برادر وی به نام‌های سیروان قادر ٢٣ ساله و اسماعیل قادر ١٤ ساله به شدت زخمی شدند.

همچنین در این توپباران‌ها، سه پیشمرگه کومله زحمتکشان کردستان زخمی گردیدند.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٢٠ تهران

زخمی شدن یک کاسبکار کُرد در مرز اشنویه

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١۶:۴١ تهران

یک فعال کارگری به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١١:٢٩ تهران

کتابفروشی "هه‌نار" در ایلام تعطیل شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١٠:٣١ تهران

بازداشت یک شهروند کُرد در سنندج

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢١-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٠٢ تهران

بازداشت یک شهروند دیگر کُرد در دماوند

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١١:٢۶ تهران

یک کاسبکار سلماسی بر اثر شلیک نیروهای سپاه جان سپرد

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١٢:۴٩ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد در دماوند

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:۵۶ تهران

محکومیت یک شهروند پیرانشهری به هفت سال حبس تعزیری

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:١۵ تهران

دو جوان کُرد در مریوان بازداشت گردیدند

٢٨-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٩ - ١١:۴٢ تهران

انگشتان دست یک کولبر کُرد قطع می‌شوند

٢٧-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٨ - ١٧:٠٢ تهران

از سرنوشت یک کارگر کُرد اطلاع دقیقی در دست نیست

٢٧-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٨ - ١٢:٢۶ تهران

کامیل احمدی از "دسترسی به وکیل" محروم است