كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
توهین و بی‌حرمتی نیروهای اطلاعاتی به روحانیون کُرد
١٩-٠٣-١٣٩٨ - ٠٩-٠۶-٢٠١٩ - ١١:١٢ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت۴۴۵ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

توهین و بی‌حرمتی نیروهای اطلاعاتی به روحانیون کُردآژانس کُردپا: روحانیون کُرد اهل شهرستان پیرانشهر مورد توهین و بی‌حرمتی نیروهای اطلاعاتی قرار گرفتند.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، پس از اعلام عید فطر در شهرستان پیرانشهر، ماموستا اسعد حسنی و ماموستا نورالدین واژی مورد توهین و بی‌حرمتی نیروهای اطلاعاتی قرار گرفتند.

به گفته یک منبع آگاه، مغرب روز دوشنبه سیزدهم خردادماه، جمعی از اهالی روستای "خرنج" از توابع پیرانشهر که موفق به روئیت هلال ماه شده بودند، به‌همراه ماموستا اسعد حسنی، امام جمعه روستای خرنج به دیدار ماموستا نورالدین واژی مفتی اعظم منطقه رفته و پس از تبادل رأی با بزرگان فتوا در پیرانشهر روز سه‌شنبه چهاردهم خردادماه ماه را عید فطر اعلام کردند.

این منبع افزود: پس از اعلام عید فطر در شهرستان پیرانشهر، نیروهای اطلاعاتی به منزل شخصی ماموستا اسعد روحانی در روستای خرنج یورش برده و او مورد توهین و بی‌حرمتی نیروهای اطلاعاتی قرار گرفته و همچنین نیروهای اطلاعاتی به ماموستا نورالدین واژی، مرجعیت مذهبی منطقه توهین و بی‌حرمتی کردند.

در واکنش به این اقدام نیروهای اطلاعاتی، محمد جمال‌الدین واژی اعلام کرده است: "از مسئولان دلسوز این دیار تقاضامندم خطوط قرمزی را برای برخی از افراد خودسر و تندرو ترسیم کنند که به همه مسائل رنگ و بوی سیاسی و امنیتی ندهند و هر نوع اعتراضی را نیز تجزیه طلبی و براندازی تفسیر نکنند."

همچنین وی از روحانیون کُرد خواسته است که در راستای احیاء و یا احقاق اصل دوازدهم قانون اساسی، طوماری نوشته و از سوی مردم و روحانیت امضاء گردد و به دفتر رهبری ارجاع داده شود.

در همین رابطه نیز، روز دوشنبە سیزدهم خردادماه، ماموستا "عبدالقدوس حسینی" نایب امام جماعت مسجد سرهنگ سنندج پس از اعلام عید فطر در روز سه‌شنبه چهاردهم خردادماه ساعاتی در ادارە‌ی اطلاعات این شهرستان مورد بازجویی قرار گرفت.

ماموستا نورالدین واژی و ماموستا اسعد حسنی
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢٧-٠۵-١٣٩٨ - ١٨-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٠٢ تهران

از سرنوشت یک کارگر کُرد اطلاع دقیقی در دست نیست

٢٧-٠۵-١٣٩٨ - ١٨-٠٨-٢٠١٩ - ١٢:٢۶ تهران

کامیل احمدی از "دسترسی به وکیل" محروم است

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ١٧-٠٨-٢٠١٩ - ١٢:٠٠ تهران

بازداشت پنج شهروند کُرد در پیرانشهر

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٧ - ١١:۴٣ تهران

بلاتکلیفی یک شهروند پیرانشهری در زندان نقده

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٧ - ١١:٣۵ تهران

انتقال یک شهروند کُرد به زندان مرکزی ارومیه

٢۴-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۵ - ١٧:٢٠ تهران

از سرنوشت سه شهروند کُرد اطلاعی در دسترس نیست

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١٨:۴١ تهران

جان باختن یک کارگر ساختمانی در ربط

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١١:١٠ تهران

یک کاسبکار کُرد در سردشت مجروح شد

٢٢-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٣ - ١٧:۴۶ تهران

بازداشت یک پژوهشگر کُرد در تهران

٢٢-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٣ - ١١:٣٠ تهران

یک شهروند سردشتی در پی انفجار مین نقص عضو شد

٢١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٢ - ١٧:۵۵ تهران

سیروس عباسی از زندان قروه آزاد شد

٢٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١١ - ١١:۵۵ تهران

محکومیت سه شهروند کُرد در ارومیه و سنندج