كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
برگزاری مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب "باده‌وانێ ک چاخ بۊ" در ایلام
٠٣-٠٢-١٣٩٨ - ٢٣-٠۴-٢٠١٩ - ١٧:١۵ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١۶٩ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

برگزاری مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب \آژانس کُردپا: مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب "باده‌وانێ ک چاخ بۊ" در دفتر انتشارات باشور ایلام برگزار شد.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، روز دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه، مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب داستان کودکانه "باده‌وانێ ک چاخ بۊ" نوشته زهرا مرادپور با حضور جمعی از اهالی‌ قلم و صاحبنظران این حوزه برگزار شد.

در این مراسم که اجرای آن بر عهده داریوش همتی شاعر ایلامی بود، در ابتدا محمد مرادی‌نصاری به عنوان مسئول انتشارات باشور ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان به بیان نکاتی درباره‌ی ضرورت توجه به زبان مادری و ادبیات کودک در ایلام پرداختند و این کتاب را دومین اثر داستانی کُردی چاپ شده در استان ایلام برای کودکان عنوان کردند.

در ادامه مباحث متعددی در خصوص تحلیل و اهمیت ادبیات کودک و زبان مادری از دیدگاه علمی مطرح گردید، که از آن جمله می‌توان به نکاتی اشاره کرد که دکتر سیدمحمد موسوی روانشناس درباره اهمیت دوران رشد کودک و نیز اهمیت آشنایی نویسنده کودک با اصول روانشناسی بیان کردند.

همچنین محمدرضا رستم‌پور (شاعر و کارشناس ادبیات کودک) بر کیفیت بالای تصویرسازی و چاپ، و همچنین درونمایه مناسب کتاب پرداختند.

محمدامین منصوری نویسنده ادبیات کُردی نیز به برخی محاسن و کاستی‌های این اثر اشاره کردند و آمنه پورخلیل از تجربیات خود در حوزه تصویرسازی آثار کودکان گفتند.

علی‌محمد ارسلانی نویسنده و خواننده نام آشنای ایلام نیز ضمن اجرای تصنیفی زیبا به برخی تجربیات خود در خصوص ادبیات کودک و برنامه‌سازی برای کودکان پرداختند.

زهرا مرادپور نویسنده کتاب نیز، درباره تاثیر حرکت و بازی‌های حرکتی در یادگیری و پرهیز از تماشای بیش از حد تلویزیون، خطر سرگرم شدن کودکان با وسایل تکنولوژیکی مانند تلفن همراه و تبلت که پیام‌های این کتاب بودند توضیحاتی دادند. در ادامه نیز برخی دیگر از مهمانان به بیان پرسش‌ها و مطالب خود پرداختند.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٣٠-٠۴-١٣٩٨ - ٢١-٠٧-٢٠١٩ - ١٧:١٠ تهران

وثیقه یک شهروند کُرد به مزایده گذاشته شد

٣٠-٠۴-١٣٩٨ - ٢١-٠٧-٢٠١٩ - ١١:٣٣ تهران

حفاری یکی از آثار باستانی اشنویه توسط سپاه پاسداران

٢٩-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠-٠٧-٢٠١٩ - ١٣:٠٩ تهران

نظامیان حکومتی کولبران را در چالدران به رگبار بستند

٢٩-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠-٠٧-٢٠١٩ - ١٢:٠١ تهران

از جلال ملکشاه تقدیر شد

٢٨-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٩ - ١١:۴١ تهران

انتقال یک شهروند کُرد به اطلاعات ارومیه

٢٨-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٩ - ١١:١٩ تهران

بازداشت یک دانشجوی کُرد دانشگاه پیام‌نور مهاباد

٢٧-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٨ - ١٢:۵۵ تهران

صدور حکم یکسال حبس برای مختار زارعی

٢٧-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٨ - ١١:٢٠ تهران

یک جوان کُرد به زندان مرکزی ارومیه انتقال یافت

٢٧-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٨ - ١١:٠۵ تهران

یک زن در مهاباد اعدام گردید

٢۶-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٧ - ١٧:١٠ تهران

حادثه کار، جان یک کارگر بوکانی را گرفت

٢۶-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٧ - ١٣:١۵ تهران

احضار یک هنرمند کُرد به دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد

٢۶-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٧ - ١٢:۴۴ تهران

بازداشت گسترده شهروندان کُرد در کردستان

٢۶-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٧ - ١٢:١٣ تهران

انفجار مین در ایلام حادثه آفرید