كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
برگزاری مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب "باده‌وانێ ک چاخ بۊ" در ایلام
٠٣-٠٢-١٣٩٨ - ٢٣-٠۴-٢٠١٩ - ١٧:١۵ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١١٢ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

برگزاری مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب \آژانس کُردپا: مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب "باده‌وانێ ک چاخ بۊ" در دفتر انتشارات باشور ایلام برگزار شد.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، روز دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه، مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب داستان کودکانه "باده‌وانێ ک چاخ بۊ" نوشته زهرا مرادپور با حضور جمعی از اهالی‌ قلم و صاحبنظران این حوزه برگزار شد.

در این مراسم که اجرای آن بر عهده داریوش همتی شاعر ایلامی بود، در ابتدا محمد مرادی‌نصاری به عنوان مسئول انتشارات باشور ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان به بیان نکاتی درباره‌ی ضرورت توجه به زبان مادری و ادبیات کودک در ایلام پرداختند و این کتاب را دومین اثر داستانی کُردی چاپ شده در استان ایلام برای کودکان عنوان کردند.

در ادامه مباحث متعددی در خصوص تحلیل و اهمیت ادبیات کودک و زبان مادری از دیدگاه علمی مطرح گردید، که از آن جمله می‌توان به نکاتی اشاره کرد که دکتر سیدمحمد موسوی روانشناس درباره اهمیت دوران رشد کودک و نیز اهمیت آشنایی نویسنده کودک با اصول روانشناسی بیان کردند.

همچنین محمدرضا رستم‌پور (شاعر و کارشناس ادبیات کودک) بر کیفیت بالای تصویرسازی و چاپ، و همچنین درونمایه مناسب کتاب پرداختند.

محمدامین منصوری نویسنده ادبیات کُردی نیز به برخی محاسن و کاستی‌های این اثر اشاره کردند و آمنه پورخلیل از تجربیات خود در حوزه تصویرسازی آثار کودکان گفتند.

علی‌محمد ارسلانی نویسنده و خواننده نام آشنای ایلام نیز ضمن اجرای تصنیفی زیبا به برخی تجربیات خود در خصوص ادبیات کودک و برنامه‌سازی برای کودکان پرداختند.

زهرا مرادپور نویسنده کتاب نیز، درباره تاثیر حرکت و بازی‌های حرکتی در یادگیری و پرهیز از تماشای بیش از حد تلویزیون، خطر سرگرم شدن کودکان با وسایل تکنولوژیکی مانند تلفن همراه و تبلت که پیام‌های این کتاب بودند توضیحاتی دادند. در ادامه نیز برخی دیگر از مهمانان به بیان پرسش‌ها و مطالب خود پرداختند.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٢:٠٧ تهران

زخمی شدن دو کاسبکار کُرد در ارتفاعات مرزی اشنویه

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٠:۵۵ تهران

بازداشت سه فعال مدنی کُرد در سنندج

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١۴:٠۴ تهران

آزادی موقت یک دانشجوی کُرد با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢٨ تهران

محاکمه یک شهروند کُرد در خراسان رضوی

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٠٧ تهران

یک زندانی کُرد از اعدام رهایی یافت

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١٢:٠۵ تهران

یک شهروند پاوه‌ای به دو سال زندان محکوم گردید

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:۴٠ تهران

وضعیت زنان در کردستان ایران

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:٢۵ تهران

مکان نصب مجسمه ماموستا قانع در مریوان تخریب شد

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات