كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
حدکا: اعضای کُرد سپاه پاسداران از عضویت در این سازمان انصراف دهند
٢٨-٠١-١٣٩٨ - ١٧-٠۴-٢٠١٩ - ١١:۴٩ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٣۵٩ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

حدکا: اعضای کُرد سپاه پاسداران از عضویت در این سازمان انصراف دهندآژانس کُردپا: حزب دمکرات کردستان ایران از اعضای کُرد سپاه پاسداران خواست که از این سازمان خارج شوند.

پس از قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست "سازمان‌های تروریستی خارجی" آمریکا، مصطفی هجری، مسئول اجرایی حزب دمکرات کردستان ایران با انتشار پیامی از اعضای کُرد سپاه خواست که "به آغوش ملت و میهن‌شان بازگردند و تا فرصت باقی‌ست، خود را از جنایت‌های بعدی سپاه پاسداران دور نگه دارند."

در این پیام که در وب‌سایت رسمی حزب دمکرات انتشار یافته، آمده است: "حزب دمکرات بر مبنای تحکیم و حفاظت از کرامت انسانی ملت کورد و مبارزه برای حقوق ملی این مردمان تاسیس شده است و از این زاویه نیز به مبارزه‌ی خود ادامه می‌دهد. به همین جهت خواهان آن نیست که در آینده هیچکدام از شهروندان کورد، چه در کوردستان و چه در سطح بین‌المللی، به اتهام تروریست بودن بازداشت و یا دچار دادگاه‌های ضدترور شوند."

مسئول اجرایی حزب دمکرات در این پیام اعلام کرده است که "اعضای کُرد سپاه پاسداران این فراخوان حزب دمکرات را جدی بگیرند چرا که در نهایت کسی نمی‌تواند از تروریست‌ها و عوامل‌شان، دفاع و حمایت کند."

هجری در پایان این پیام تأکید کرده است: "بار دیگر تکرار می‌کنیم که، ما بجز جمهوری اسلامی ایران هیچ دشمن دیگری نداریم و خواهان آن نیستیم که هیچکدام از شهروندان کورد چه حال و چه در آینده تحت عنوان تروریست با آن‌ها تعامل شود. به همین خاطر خواهان آن هستیم که تمام این افراد تا فرصت باقی‌ست از عضویت در سازمان‌های سرکوبگر رژیم بویژه سپاه پاسداران، انصراف دهند. اگر تا دیروز به هر عذر و بهانه‌ای عضو این سازمان‌ها بوده‌اند از این به بعد، بهانه‌ای نمانده است چرا که اتهام عضویت در سازمان تروریستی تحت هیچ عنوانی قابل دفاع نیست."

پس از قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست "سازمان‌های تروریستی خارجی"، حزب دمکرات کردستان ایران از این تصمیم دولت آمریکا استقبال کرد.

روز دوشنبه نوزدهم فروردین‌ماه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

این نخستین بار است که ایالات متحده آمریکا واحد نظامی یک دولت را به عنوان یک گروه تروریستی شناخته است.

حزب دمکرات کردستان ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اوایل روی کار آمدن حکومت اسلامی ایران در تقابلی نظامی قرار دارند و طی چهل سال گذشته این درگیری‌ها ادامه داشته است.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٠٩ تهران

جان باختن یک کارگر کُرد در دیواندره

٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١١:٢٢ تهران

بازداشت یک فعال مدنی کُرد در سنندج

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٢٠ تهران

زخمی شدن یک کاسبکار کُرد در مرز اشنویه

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١۶:۴١ تهران

یک فعال کارگری به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١١:٢٩ تهران

کتابفروشی "هه‌نار" در ایلام تعطیل شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١٠:٣١ تهران

بازداشت یک شهروند کُرد در سنندج

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١٧:٠٢ تهران

بازداشت یک شهروند دیگر کُرد در دماوند

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١١:٢۶ تهران

یک کاسبکار سلماسی بر اثر شلیک نیروهای سپاه جان سپرد

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١٢:۴٩ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد در دماوند

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:۵۶ تهران

محکومیت یک شهروند پیرانشهری به هفت سال حبس تعزیری

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:١۵ تهران

دو جوان کُرد در مریوان بازداشت گردیدند

٢٨-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٩ - ١١:۴٢ تهران

انگشتان دست یک کولبر کُرد قطع می‌شوند