كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
انجمن حامیان محیط زیست پیرانشهر از برخوردهای امنیتی با انجمن‌ها انتقاد کرد
٢۴-٠١-١٣٩٨ - ١٣-٠۴-٢٠١٩ - ١١:٣۶ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١۶۵ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

انجمن حامیان محیط زیست پیرانشهر از برخوردهای امنیتی با انجمن‌ها انتقاد کردآژانس کُردپا: انجمن حامیان محیط زیست پیرانشهر در بیانیه‌ای درباره سیلاب‌های اخیر در ایران اعلام کرده است که برخورد‌های امنیتی مانع فعالیت انجمن‌های مردمی می‌شود.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، انجمن حامیان محیط زیست پیرانشهر با انتشار بیانیه‌ای "قلع و قمع جنگل‌ها، تغییر در مسیر رودخانه‌ها، سدسازی‌های بی‌رویه، انتقال‌های آب بین حوضەای، چرای بیش از حد دام‌ها در مراتع، آتش‌سوزی‌های گسترده، استفاده و بهره‌برداری از بستر رودخانه‌ها، شهرسازی‌های جدید، واگذری مراتع به بخش کشاورزی، معادن و جادەسازی‌ها در دل کوهستان‌ها و جنگل‌ها" را از عوامل اتفاقات اخیر در ایران می‌داند.

در این بیانیه آمده است: در سال‌های گذشته این موضوع فعالین محیط زیست را در سراسر ایران بر آن داشته است که در راستای ایجاد تشکل‌ها و انجمنهای زیست محیطی ضمن آگاهی بخشی و چگونگی تعامل مردم با محیط زیست خود دولت را نیز متوجه تمامی مخاطرات و آنچه بر آن می‌آید نماید.

انجمن حامیان محیط زیست پیرانشهر در این بیانیه تأکید کرده است: اگر چه تاکنون این انجمن‌ها توانسته‌اند بر افکار عمومی تاثیر بسزایی داشته باشند لیکن برخوردهای امنیتی به بهانه‌های گوناگون از فعالیت‌های آنها جلوگیری و در بعضی مناطق اعضایشان دستگیر، تهدید یا مورد بازخواست قرار گرفتەاند.

انجمن حامیان محیط زیست پیرانشهر در این بیانیه به عوامل خشک شدن دریاچه ارومیه و دلایل اصلی سیلاب در لرستان و آق قلا اشاره کرده است.

این انجمن زیست محیطی در پایان این بیانیه عنوان کرده است که سدسازی‌هایی که در شهرستان پیرانشهر در حال اجرا یا ساخته شده‌اند مورد بازنگری جدی قرار گیرند و از ایجاد سدها و تونل‌های انتقال آب بیشتر خودداری شود.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢۵-٠٣-١٣٩٨ - ١۵-٠۶-٢٠١٩ - ١٧:٢١ تهران

ضبط اجناس کاسبکاران در پاوه

٢۵-٠٣-١٣٩٨ - ١۵-٠۶-٢٠١٩ - ١١:۵۵ تهران

خودکشی یک زن کُرد در بخش باینگان پاوه

٢۴-٠٣-١٣٩٨ - ١۴-٠۶-٢٠١٩ - ١١:٠٨ تهران

مرگ یک کارگر کُرد بر اثر برق‌ گرفتگی

٢۴-٠٣-١٣٩٨ - ١۴-٠۶-٢٠١٩ - ١٠:۴۴ تهران

یک کولبر بانه‌ای بر اثر شلیک مستقیم نظامیان جان باخت

٢٣-٠٣-١٣٩٨ - ١٣-٠۶-٢٠١٩ - ١٣:١٢ تهران

KMMK – G خواستار آزادی بی‌قید و شرط زهرا محمدی شد

٢٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۶-١٣ - ١١:٠۶ تهران

مرگ یک کارگر سردشتی در پی سقوط از ارتفاع

٢٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۶-١٣ - ١٠:۵٠ تهران

فعال صنفی معلمان مریوان با قرار کفالت آزاد شد

٢٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۶-١٢ - ١٧:٢۵ تهران

دلیل مشخصی برای بازداشت زهرا محمدی اعلام نشده است

٢٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۶-١٢ - ١١:٢١ تهران

اعتصاب کارگران شهرداری اشنویه

٢١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۶-١١ - ١١:۴٠ تهران

زخمی شدن یک کاسبکار کُرد در سردشت

٢٠-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۶-١٠ - ١١:٠٩ تهران

اسیدپاشی به یک شهروند کُرد در پیرانشهر

١٩-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۶-٠٩ - ١٢:١١ تهران

یک ورزشکار سقزی به سه ماه حبس محکوم گردید