كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
پیام نوروزی "همبستگی برای آزادی و برابری در ایران"
٢٨-١٢-١٣٩٧ - ١٩-٠٣-٢٠١٩ - ١٠:٠٩ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٣٠۵ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

پیام نوروزی \آژانس کُردپا: "همبستگی برای آزادی و برابری در ایران" به مناسبت فرارسیدن سال نو و جشن نوروز پیامی را منتشر کرد.

در این پیام آمده، امیدواریم نوزائی طبیعت با رهائی مردم کشورمان از استبداد و بی‌حقوقی، درهم آمیزد و بهار آزادی هرچه زودتر فرارسد تا رنج‌هائی که برای دستیابی به دموکراسی و عدالت، بر مردم کشور ما تحمیل شده است و تلاش‌هائی که علیرغم کشتار، زندان، شکنجه، تهدید و اعدام، هر روز افزون‌تر گشته است، به بار نشیند. با این آرزو که استبداد نیز همچون زمستان طبیعت رخت بر بندد، چهره مردم میهن‌مان شکفته‌تر، خانه‌های دلشان از مهر و دوستی آکنده‌تر و زندگی آنها از امید و خوشبختی، سرشار شود. زندان‌ها، به زباله دانی تاریخ سپرده شود و فقر و گرسنگی، نابرابری و ستمگری و تبعیض برای همیشه از میهن‌مان رخت بربندد.

نسخه‌ای از این پیام که در اختیار آژانس خبررسانی کُردپا قرار گرفته، عیناً در پی می‌آید:

نوروزتان پیروز، هر روزتان نوروز!

پیام نوروزی "همبستگی برای آزادی و برابری در ایران"

هم میهنان آزاده!

چهل و یکمین نوروز مقاومت‌تان در برابر ارتجاع حاکم، پیروز و بهارانتان خجسته باد!

بحران همه‌جانبه، سرتا پای نظام خفقان، سرکوب و ترور و غارتگری جمهوری اسلامی را فراگرفته، به گونه‌ای که رویارویی مردم با حکومت ‌اسلامی در یکی از لحظات سرنوشت ساز خود و رژیم در معرض اضمحلال و در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. جنبش دمکراتیک ملیت‌ها، جنبش‌های کارگران، زنان، معلمان، دانشجویان، بازنشستگان، کشاورزان، کولبران و سایر اقشار جامعه در سرتاسر ایران در اشکال متنوع، کلیت نظام را بیش از پیش نشانه رفته‌اند.
در بدترین شرایطی که نظام جنایتکار جمهوری اسلامی جامعه ما را نه تنها با سرعت هرچه تمام‌تر به سمت تباهی و ویرانی مطلق گسیل می‌دهد، بلکه روزی نمی‌گذرد که زنان و مردان معترض به وضعیت اسفبار سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، به بهانه‌های واهی، هدف اذیت و آزار، زندان و شکنجه، تجاوز، ترور و یا اعدام قرار نگیرند!

چهل و یکمین نوروز ما در شرایطی از راه می‌رسد که بر تعداد قتل‌ها و ترورها، زندانیان سیاسی و مبارزین در بند در سال گذشته نیز افزوده شده و در آستانه عید، خانواده‌های دربندانی چون سپیده قلیان و اسماعیل بخشی، نسرین ستوده، نجاتی، محمود بهشتی و محمد حبیبی و یا فعالین مدنی دیگری چون عباس لسانی در اردبیل، فعالان محیط ‌زیستی و مدنی در کردستان و ... بسیاری از فعالین جنبش‌های ملیت‌های گوناگون و هزاران فعال مدنی بی‌صدای دیگر، تحت بدترین شرایط غیر انسانی، ایام نوروز را در غم و ماتم، پشت درهای زندان و در انتظار شنیدن خبری و یا گرفتن اجازه ملاقات با عزیزان در بندشان می‌گذرانند.

ما در آستانه نوروز و فرارسیدن بهار هستیم. جشن نوروز یکی از نمادهای هم پیوندی و همبستگی همه‌ی ما، زنان و مردان، اقوام، ملیت‌ها، ادیان و فرهنگ‌های رنگارنگ درسرتاسر ایران است. با فرا رسیدن بهار، طبیعت جامه‌ی تیره و کهنه زمستان از تن برکنده و رنگین تن، فصل تازه را به ارمغان می‌آورد. در ایام نوروز، زن و مرد، در هر سن و سال، نیز جامه‌ی کهنه به دورافکنده و با لباس‌های نو و رنگارنگ و با جشن و سرور به استقبال این زایش دوباره طبیعت می‌روند. اما در سال جاری نیز، مردمان بسیاری در جامعه‌ی ما ایران، در چنان وضعیت ناهنجار معیشتی و اجتماعی بسر می‌برد که برای شان امکان پذیر نیست، سفره خانواده را رنگین و قامت فرزندانشان را به جامه‌ای نو بیارایند و چه بسیار سفره‌هائی که بازهم همچون گذشته، خالی خواهد ماند.

هم مینهان گرامی!

امیدواریم نوزائی طبیعت با رهائی مردم کشورمان از استبداد و بی‌حقوقی، درهم آمیزد و بهار آزادی هرچه زودتر فرارسد تا رنج‌هائی که برای دستیابی به دموکراسی و عدالت، بر مردم کشور ما تحمیل شده است و تلاش‌هائی که علیرغم کشتار، زندان، شکنجه، تهدید و اعدام، هر روز افزون‌تر گشته است، به بار نشیند. با این آرزو که استبداد نیز همچون زمستان طبیعت رخت بر بندد، چهره مردم میهن‌مان شکفته‌تر، خانه‌های دلشان از مهر و دوستی آکنده‌تر و زندگی آنها از امید و خوشبختی، سرشار شود. زندان‌ها، به زباله دانی تاریخ سپرده شود و فقر و گرسنگی، نابرابری و ستمگری و تبعیض برای همیشه از میهن‌مان رخت بربندد.

"همبستگی برای آزادی و برابری در ایران" که مجموعه‌ای از احزاب و سازمان‌های سیاسی جمهوری خواه مدافع آزادی و برابری، دموکراسی، حقوق بشر، جدایی دین و دولت و مخالف هرگونه تبعیض، را در برمی‌گیرد، فرا رسیدن نوروز را با ارج گذاری به مبارزات آزاد زنان و مردان دلیری که برای رهائی از جور و ستم استبداد در تلاش‌اند، با احترام به خاطرۀ جانباختگان راه آزادی، دمکراسی و عدالت اجتماعی و با درود به زندانیان دلیری که نهال امید را با مقاومت خود در دلها می‌نشانند، شادباش گفته و برای همگان نوروزی خوش و نوبهاری خجسته آرزو می‌کند.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران
برقرار باد آزادی و برابری و دموکراسی در ایران

"همبستگی برای آزادی و برابری در ایران"
٢٧ اسفند ماه ١٣٩٧ – ١٨ مارس ٢٠١٩
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠-٠٨-٢٠١٩ - ١٢:۴٩ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد در دماوند

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠-٠٨-٢٠١٩ - ١١:۵۶ تهران

محکومیت یک شهروند پیرانشهری به هفت سال حبس تعزیری

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠-٠٨-٢٠١٩ - ١١:١۵ تهران

دو جوان کُرد در مریوان بازداشت گردیدند

٢٨-٠۵-١٣٩٨ - ١٩-٠٨-٢٠١٩ - ١١:۴٢ تهران

انگشتان دست یک کولبر کُرد قطع می‌شوند

٢٧-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٨ - ١٧:٠٢ تهران

از سرنوشت یک کارگر کُرد اطلاع دقیقی در دست نیست

٢٧-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٨ - ١٢:٢۶ تهران

کامیل احمدی از "دسترسی به وکیل" محروم است

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٧ - ١٢:٠٠ تهران

بازداشت پنج شهروند کُرد در پیرانشهر

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٧ - ١١:۴٣ تهران

بلاتکلیفی یک شهروند پیرانشهری در زندان نقده

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٧ - ١١:٣۵ تهران

انتقال یک شهروند کُرد به زندان مرکزی ارومیه

٢۴-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۵ - ١٧:٢٠ تهران

از سرنوشت سه شهروند کُرد اطلاعی در دسترس نیست

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١٨:۴١ تهران

جان باختن یک کارگر ساختمانی در ربط

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١١:١٠ تهران

یک کاسبکار کُرد در سردشت مجروح شد

٢٢-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٣ - ١٧:۴۶ تهران

بازداشت یک پژوهشگر کُرد در تهران