كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
یک فعال کارگری به شش سال حبس تعزیری محکوم شد
١۴-١٢-١٣٩٧ - ٠۵-٠٣-٢٠١٩ - ١٠:٠١ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٧۴ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

یک فعال کارگری به شش سال حبس تعزیری محکوم شدآژانس کُردپا: یک فعال کارگری اهل شهرستان اشنویه از سوی شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب تهران به شش سال حبس تعزیری محکوم گردید.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، طی روزهای اخیر، بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری اهل اشنویه توسط شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب تهران به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این فعال کارگری پس از دریافت ابلاغیه دادگاه، روز دوشنبه سیزدهم اسفندماه با قرار وثیقه ٢٠٠ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی "ایمان افشاری"، بهنام ابراهیم‌زاده را به اتهام "عضویت در گروه‌ها و دسته جات به جهت برهم زدن امنیت ملی" به پنج سال حبس تعزیری و به اتهام "تبلیغ علیه نظام از طریق عضویت در گروه‌های مخالف نظام" به یکسال حبس تعزیری محکوم کرده است.

وب‌سایت "هرانا" در این رابطه اعلام کرده است: "با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای این فعال کارگری قابل اجرا خواهد بود. همچنین در بخشی از حکم صادره به عنوان مجازات تکمیلی، بهنام ابراهیم‌زاده باید سه جلد کتاب معرفی شده در این دادنامه را خوانده و رونویسی کند."

شامگاه روز چهارشنبه بیست و یکم آذرماه، بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری از سوی مأموران اداره اطلاعات تهران در منزل شخصی‌اش بازداشت گردید.

این فعال کارگری بیست و نهم آبان‌ماه سال جاری در یک دادگاه غیابی در کرمانشاه به ١٨ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

بهنام ابراهیم‌زاده بیستم شهریورماه سال جاری با قرار وثیقه ۴۰ میلیون تومانی و تا زمان پایان دادرسی آزاد شده بود. این فعال کارگری بیست و ششم مردادماه توسط نیروهای اطلاعاتی در اطراف کرمانشاه و در حالی که برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده آن مناطق رفته بود، بازداشت شده بود.

ابراهیم‌زاده متولد سال ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است و از سال ۸۷ تا کنون بارها در بازداشت و حبس بوده است. او اردیبهشت‌ماه سال ٩٦ با پایان دوران محکومیت ۷ ساله‌اش از زندان رجایی‌شهر آزاد شده بود.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢٨-٠۵-١٣٩٨ - ١٩-٠٨-٢٠١٩ - ١١:۴٢ تهران

انگشتان دست یک کولبر کُرد قطع می‌شوند

٢٧-٠۵-١٣٩٨ - ١٨-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٠٢ تهران

از سرنوشت یک کارگر کُرد اطلاع دقیقی در دست نیست

٢٧-٠۵-١٣٩٨ - ١٨-٠٨-٢٠١٩ - ١٢:٢۶ تهران

کامیل احمدی از "دسترسی به وکیل" محروم است

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٧ - ١٢:٠٠ تهران

بازداشت پنج شهروند کُرد در پیرانشهر

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٧ - ١١:۴٣ تهران

بلاتکلیفی یک شهروند پیرانشهری در زندان نقده

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٧ - ١١:٣۵ تهران

انتقال یک شهروند کُرد به زندان مرکزی ارومیه

٢۴-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۵ - ١٧:٢٠ تهران

از سرنوشت سه شهروند کُرد اطلاعی در دسترس نیست

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١٨:۴١ تهران

جان باختن یک کارگر ساختمانی در ربط

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١١:١٠ تهران

یک کاسبکار کُرد در سردشت مجروح شد

٢٢-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٣ - ١٧:۴۶ تهران

بازداشت یک پژوهشگر کُرد در تهران

٢٢-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٣ - ١١:٣٠ تهران

یک شهروند سردشتی در پی انفجار مین نقص عضو شد

٢١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٢ - ١٧:۵۵ تهران

سیروس عباسی از زندان قروه آزاد شد