كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
فراخوان عمومی همسر شریف باجور در حمایت از حیوانات و محیط زیست
٢٩-١١-١٣٩٧ - ١٨-٠٢-٢٠١٩ - ٠٩:۵٩ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٩٨ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

فراخوان عمومی همسر شریف باجور در حمایت از حیوانات و محیط زیستآژانس کُردپا: همسر شریف باجور در فراخوانی از مردم استان‌های زاگروس‌نشین می‌خواهد که هر حیوان یا پرنده‌ای را که نزد خویش نگهداری می‌کنند، در دامان طبیعت رها نمایند.

نازار حق پرست همسر شریف باجور در فراخوانی به مناسبت ششمین ماه جان‌باختن شریف باجور و امید کهنه‌پوشی از عموم مردم استان‌های زاگروس‌نشین می‌خواهد که هر کسی حیوان یا پرندەای وحشی نزد خویش به هر عنوانی نگهداری می‌کند با در نظر گرفتن شرایط سلامت جسمی در روز جمعە سوم اسفند در دامان طبیعت رهاسازی کند.

همسر شریف باجور در این فراخوان اعلام کرده است که در آستانه شش ماهە شدن شهادت عزیزان محیط زیست کوردستان در نظر داریم با نیل به اهداف مردان بزرگ و شریف محیط زیست و غمخوار جنگل‌های زاگروس "امید کهنە‌پوشی" و "شریف باجور" و پنجشنبەهای_مهربانی‌اش، از شما مردم عزیز استان‌های کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری، فارس، ایلام، کرمانشاه، همدان، کوردستان، خوزستان، هرمزگان، آذربایجان‌غربی، لرستان و اصفهان تقاضا می‌کنیم هر کسی حیوان یا پرندەای وحشی (مشخصا سنجاب و عقاب) نزد خویش به هر عنوانی نگهداری می‌کند با در نظر گرفتن شرایط سلامت جسمی در روز جمعە سوم اسفند در دامان طبیعت رهاسازی کند و با این کار دین خود را به عزیزان در آتش سوخته و همچنین جغرافیا و سرزمین خویش ادا کنیم.

وی در این فراخوان افزوده است: باشد که با چنین حرکتی آغازی باشیم برای دوستی با طبیعت و وطن خویش و خود را مسئول بدانیم در عصری که تخریب محیط زیست در دنیا بیداد می‌کند.

نازار حق پرست در پایان این فراخوان عنوان کرده است: همچنین در روز مذکور به مناسبت ششمین ماه از شهادت دوستانمان بعدازظهر همان روز بر مزار شهیدانمان حاضر می‌شویم و با تجدید پیمان حفاظت از محیط زیست، یادشان را گرامی می‌داریم. مردم عزیز هر کسی می‌تواند با فرستادن فیلم رهاسازی حیوانات (در حد یک دقیقە با ذکر نام روستا یا شهر خود) به پیج اینستاگرامی sherif.bajwer@ در اشتراک‌گذاری و نهادینە کردن مهربانی‌هایمان کمک کنیم.

روز شنبه سوم شهریورماه، چهار فعال محیط زیست اهل مریوان به نام‌های "شریف باجور، امید کهنه‌پوشی، رحمت حکیمی‌نیا و محمد پژوهی" هنگام اطفاء حریق جنگل‌های اطراف پیله و سلسی این شهرستان جان باختند.

شریف باجور متولد ١٣٥٠ فرزند بایزید از فعالان مدنی و شناخته شده کُردستان بود. این فعال مریوانی سال ٩٦ با شعار"عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است" در یک حرکت اعتراضی با دوچرخه راهی تهران شده بود.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٣-٠۶-١٣٩٨ - ٢۵-٠٨-٢٠١٩ - ١١:١٢ تهران

یک زندانی آبدانانی زیر حکم اعدام قرار دارد

٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٠٩ تهران

جان باختن یک کارگر کُرد در دیواندره

٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١١:٢٢ تهران

بازداشت یک فعال مدنی کُرد در سنندج

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٢٠ تهران

زخمی شدن یک کاسبکار کُرد در مرز اشنویه

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١۶:۴١ تهران

یک فعال کارگری به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١١:٢٩ تهران

کتابفروشی "هه‌نار" در ایلام تعطیل شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١٠:٣١ تهران

بازداشت یک شهروند کُرد در سنندج

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١٧:٠٢ تهران

بازداشت یک شهروند دیگر کُرد در دماوند

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١١:٢۶ تهران

یک کاسبکار سلماسی بر اثر شلیک نیروهای سپاه جان سپرد

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١٢:۴٩ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد در دماوند

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:۵۶ تهران

محکومیت یک شهروند پیرانشهری به هفت سال حبس تعزیری

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:١۵ تهران

دو جوان کُرد در مریوان بازداشت گردیدند