كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
فراخوان عمومی همسر شریف باجور در حمایت از حیوانات و محیط زیست
٢٩-١١-١٣٩٧ - ١٨-٠٢-٢٠١٩ - ٠٩:۵٩ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢١۶ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

فراخوان عمومی همسر شریف باجور در حمایت از حیوانات و محیط زیستآژانس کُردپا: همسر شریف باجور در فراخوانی از مردم استان‌های زاگروس‌نشین می‌خواهد که هر حیوان یا پرنده‌ای را که نزد خویش نگهداری می‌کنند، در دامان طبیعت رها نمایند.

نازار حق پرست همسر شریف باجور در فراخوانی به مناسبت ششمین ماه جان‌باختن شریف باجور و امید کهنه‌پوشی از عموم مردم استان‌های زاگروس‌نشین می‌خواهد که هر کسی حیوان یا پرندەای وحشی نزد خویش به هر عنوانی نگهداری می‌کند با در نظر گرفتن شرایط سلامت جسمی در روز جمعە سوم اسفند در دامان طبیعت رهاسازی کند.

همسر شریف باجور در این فراخوان اعلام کرده است که در آستانه شش ماهە شدن شهادت عزیزان محیط زیست کوردستان در نظر داریم با نیل به اهداف مردان بزرگ و شریف محیط زیست و غمخوار جنگل‌های زاگروس "امید کهنە‌پوشی" و "شریف باجور" و پنجشنبەهای_مهربانی‌اش، از شما مردم عزیز استان‌های کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری، فارس، ایلام، کرمانشاه، همدان، کوردستان، خوزستان، هرمزگان، آذربایجان‌غربی، لرستان و اصفهان تقاضا می‌کنیم هر کسی حیوان یا پرندەای وحشی (مشخصا سنجاب و عقاب) نزد خویش به هر عنوانی نگهداری می‌کند با در نظر گرفتن شرایط سلامت جسمی در روز جمعە سوم اسفند در دامان طبیعت رهاسازی کند و با این کار دین خود را به عزیزان در آتش سوخته و همچنین جغرافیا و سرزمین خویش ادا کنیم.

وی در این فراخوان افزوده است: باشد که با چنین حرکتی آغازی باشیم برای دوستی با طبیعت و وطن خویش و خود را مسئول بدانیم در عصری که تخریب محیط زیست در دنیا بیداد می‌کند.

نازار حق پرست در پایان این فراخوان عنوان کرده است: همچنین در روز مذکور به مناسبت ششمین ماه از شهادت دوستانمان بعدازظهر همان روز بر مزار شهیدانمان حاضر می‌شویم و با تجدید پیمان حفاظت از محیط زیست، یادشان را گرامی می‌داریم. مردم عزیز هر کسی می‌تواند با فرستادن فیلم رهاسازی حیوانات (در حد یک دقیقە با ذکر نام روستا یا شهر خود) به پیج اینستاگرامی sherif.bajwer@ در اشتراک‌گذاری و نهادینە کردن مهربانی‌هایمان کمک کنیم.

روز شنبه سوم شهریورماه، چهار فعال محیط زیست اهل مریوان به نام‌های "شریف باجور، امید کهنه‌پوشی، رحمت حکیمی‌نیا و محمد پژوهی" هنگام اطفاء حریق جنگل‌های اطراف پیله و سلسی این شهرستان جان باختند.

شریف باجور متولد ١٣٥٠ فرزند بایزید از فعالان مدنی و شناخته شده کُردستان بود. این فعال مریوانی سال ٩٦ با شعار"عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است" در یک حرکت اعتراضی با دوچرخه راهی تهران شده بود.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠۴-٠٣-١٣٩٨ - ٢۵-٠۵-٢٠١٩ - ١٧:٣٠ تهران

سرنوشت نامعلوم دو شهروند کُرد پس از دو هفته بازداشت

٠۴-٠٣-١٣٩٨ - ٢۵-٠۵-٢٠١٩ - ١۴:١٠ تهران

درگیری نیروهای انتظامی با همدیگر در مرز پیرانشهر

٠۴-٠٣-١٣٩٨ - ٢۵-٠۵-٢٠١٩ - ١٣:۵۶ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد توسط اطلاعات سنندج

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٢:٠٧ تهران

زخمی شدن دو کاسبکار کُرد در ارتفاعات مرزی اشنویه

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٠:۵۵ تهران

بازداشت سه فعال مدنی کُرد در سنندج

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١۴:٠۴ تهران

آزادی موقت یک دانشجوی کُرد با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٣ - ١١:٢٨ تهران

محاکمه یک شهروند کُرد در خراسان رضوی

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٣ - ١١:٠٧ تهران

یک زندانی کُرد از اعدام رهایی یافت

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١٢:٠۵ تهران

یک شهروند پاوه‌ای به دو سال زندان محکوم گردید

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:۴٠ تهران

وضعیت زنان در کردستان ایران

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:٢۵ تهران

مکان نصب مجسمه ماموستا قانع در مریوان تخریب شد

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر