كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
نقض حکم اعدام دو زندانی سیاسی کُرد در زندان مرکزی ارومیه
١۵-١١-١٣٩٧ - ٠۴-٠٢-٢٠١٩ - ٠٩:٣٣ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٩٧ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

نقض حکم اعدام دو زندانی سیاسی کُرد در زندان مرکزی ارومیهآژانس کُردپا: حکم اعدام دو زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان مرکزی ارومیه نقض گردید.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، حکم اعدام ارسلان خودکام، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان ارومیه پس از قبول اعاده دادرسی در شعبه دو دیوان عالی کشور و ارجاع پرونده به دادسرای نظامی تهران نقض و به ده سال حبس تبدیل شده است.

روز یکشنبه چهاردهم بهمن‌ماه، دادسرای نظامی تهران نقض حکم اعدام ارسلان خودکام را به پدرش اعلام کرده است.

ارسلان خودکام اردیبهشت‌ماه سال جاری در شهرستان اشنویه توسط اطلاعات سپاه بازداشت و پس از سه ماه بازجویی در بازداشتگاه‌های نهادهای اطلاعاتی در ارومیه به زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود.

شش جلسه دادرسی این زندانی کُرد در دادگاه انقلاب ارومیه برگزار و سپس پرونده وی به شعبه ٣٢ دادگاه نظامی ارومیه ارجاع داده شده بود و این دادگاه نظامی وی را به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی از طریق جاسوسی برای یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون" به اعدام محکوم کرده بود.

این زندانی ٤٧ ساله اهل مهاباد ٢٢ سال قبل به مدت یکسال به عضویت یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران درآمده و متعاقب خروج کامل از این حزب به مهاباد بازگشته و نزدیک به شانزده سال عضو سپاه پاسداران بوده است.

از دیگر سو نیز، یکی از نزدیکان محی‌الدین ابراهیمی، زندانی سیاسی کُرد محکوم به اعدام در گفت‌وگو با خبرنگار کُردپا از نقض حکم اعدام وی توسط دیوان عالی کشور خبر داد.

این منبع آگاه گفت: پرونده این زندانی سیاسی پس از نقض جهت بررسی و تکمیل تحقیقات به نهادهای مرتبط در اشنویه ارسال و وی بار دیگر در دادگاه انقلاب ارومیه محاکمه خواهد شد.

محی‌الدین ابراهیمی ٤٠ ساله فرزند محمد اهل روستای "آلکاوی" از توابع اشنویه به اتهام "همکاری و عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران" از سوی شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه به اعدام محکوم شده بود.

این زندانی سیاسی دوازدهم آبان‌ماه سال ٩٦ در پی تیراندازی نیروهای اطلاعاتی وابسته به اطلاعات سپاه زخمی و سپس بازداشت شده بود.

بیست و نهم مردادماه سال جاری جلسه محاکمه محی‌الدین ابراهیمی در شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی "شیخلو" بدون دسترسی به وکیل برگزار و روز یکم مهرماه صدور حکم اعدام به اتهام "همکاری و عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران" رسماً به او ابلاغ شده بود.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢٨ تهران

محاکمه یک شهروند کُرد در خراسان رضوی

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٠٧ تهران

یک زندانی کُرد از اعدام رهایی یافت

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١٢:٠۵ تهران

یک شهروند پاوه‌ای به دو سال زندان محکوم گردید

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:۴٠ تهران

وضعیت زنان در کردستان ایران

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:٢۵ تهران

مکان نصب مجسمه ماموستا قانع در مریوان تخریب شد

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات

٢٨-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٨ - ٢٢:٣٣ تهران

بازداشت یک دانشجوی کُرد در مریوان