كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
ارجاع پرونده تخلفات شهرداری و شورای دوره چهارم مریوان به مراجع قضایی
١۵-١٠-١٣٩٧ - ٠۵-٠١-٢٠١٩ - ٢٠:٢١ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢۵٩ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

ارجاع پرونده تخلفات شهرداری و شورای دوره چهارم مریوان به مراجع قضایی‌آژانس کُردپا: پرونده تخلفات شهرداری و شورای دوره چهارم مریوان به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، تعدادی از مسئولین شهرداری و شورای دوره چهارم مریوان خسارت چندین میلیاردی به سیستم شهرداری این شهر وارد نموده‌اند.

یک منبع آگاه از شهرداری مریوان در این‌باره به آژانس کُردپا گفت: تابستان سال جاری تیمی از کارشناسان و مامورین سازمان بازرسی کشور و استان به مدت ۷۰ روز بصورت شبانه روزی در شهرداری مریوان مستقر شدند و ماحصل بررسی اوراق و اسناد و مدارک و همچنین رسیدگی به شکایات تعدادی از شهروندان تشکیل چندین پرونده از مجموع تخلفات شوراها و شهردار و تعدادی از کارمندان و مسئولین شهرداری دوره چهارم مریوان تشکیل وجهت رسیدگی وصدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شده است.

این منبع آگاه افزود: البته این پرونده اولین پرونده تخلفات نامبردگان است که مربوط به اعمال تخفیف غیرقانونی عوارضات شهرداری است که از سوی شورا مصوب شده و علیرغم مخالفت کمیته انطباق فرمانداری با مصوبه مذکور شورا و شهردار دوره چهارم مریوان اقدام به اجرای مصوبه نموده‌اند و از این طریق خساراتی چندین میلیاردی به سیستم شهرداری مریوان وارد نموده‌اند.

به گفته این منبع آگاه، حدود بیست و دو نفر در این پرونده به عنوان متهم احضار شده‌اند و تا کنون تعداد زیادی از آنها با قرار وثیقه چند میلیاردی و چند صد میلیون تومانی آزاد شده‌اند.

این منبع آگاه در ادامه می‌افزاید: اعضای ١١ نفری دوره چهارم شورای شهر مریوان بجز آقای عبدالله داسبرزین همگی با قرار وثیقه چهارصد میلیون تومانی برای هر کدام آزاد شده‌اند.

این منبع آگاه اظهار داشت: علاوه بر اعضای شورای شهر تعدادی از کارمندان و معاونین شهرداری مریوان نیز در این پرونده به عنوان متهم احضار و با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

اسامی اعضای شورای دوره چهارم مریوان و مسئولین شهرداری که به شعبه چهارم دادگاه استان کردستان احضار و سپس با قرار وثیقه‌های سنگین آزاد گردیدند، نزد آژانس خبررسانی کُردپا محفوظ است.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ١٧-٠٨-٢٠١٩ - ١٢:٠٠ تهران

بازداشت پنج شهروند کُرد در پیرانشهر

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ١٧-٠٨-٢٠١٩ - ١١:۴٣ تهران

بلاتکلیفی یک شهروند پیرانشهری در زندان نقده

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ١٧-٠٨-٢٠١٩ - ١١:٣۵ تهران

انتقال یک شهروند کُرد به زندان مرکزی ارومیه

٢۴-٠۵-١٣٩٨ - ١۵-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٢٠ تهران

از سرنوشت سه شهروند کُرد اطلاعی در دسترس نیست

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١٨:۴١ تهران

جان باختن یک کارگر ساختمانی در ربط

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١١:١٠ تهران

یک کاسبکار کُرد در سردشت مجروح شد

٢٢-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٣ - ١٧:۴۶ تهران

بازداشت یک پژوهشگر کُرد در تهران

٢٢-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٣ - ١١:٣٠ تهران

یک شهروند سردشتی در پی انفجار مین نقص عضو شد

٢١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٢ - ١٧:۵۵ تهران

سیروس عباسی از زندان قروه آزاد شد

٢٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١١ - ١١:۵۵ تهران

محکومیت سه شهروند کُرد در ارومیه و سنندج

٢٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١١ - ١١:٣٠ تهران

یک کاسبکار کُرد در مرز نوسود زخمی شد

٢٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١١ - ١١:٠٨ تهران

بازداشت یک شهروند کُرد در ایلام

٢٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١١ - ١٠:۵٧ تهران

کشته شدن یک کولبر کُرد در مرز خوی

١٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٠ - ١٨:٣٩ تهران

امام جماعت مسجد "قوخ" سقز برکنار شد