كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
ارجاع پرونده تخلفات شهرداری و شورای دوره چهارم مریوان به مراجع قضایی
١۵-١٠-١٣٩٧ - ٠۵-٠١-٢٠١٩ - ٢٠:٢١ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١٨٨ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

ارجاع پرونده تخلفات شهرداری و شورای دوره چهارم مریوان به مراجع قضایی‌آژانس کُردپا: پرونده تخلفات شهرداری و شورای دوره چهارم مریوان به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، تعدادی از مسئولین شهرداری و شورای دوره چهارم مریوان خسارت چندین میلیاردی به سیستم شهرداری این شهر وارد نموده‌اند.

یک منبع آگاه از شهرداری مریوان در این‌باره به آژانس کُردپا گفت: تابستان سال جاری تیمی از کارشناسان و مامورین سازمان بازرسی کشور و استان به مدت ۷۰ روز بصورت شبانه روزی در شهرداری مریوان مستقر شدند و ماحصل بررسی اوراق و اسناد و مدارک و همچنین رسیدگی به شکایات تعدادی از شهروندان تشکیل چندین پرونده از مجموع تخلفات شوراها و شهردار و تعدادی از کارمندان و مسئولین شهرداری دوره چهارم مریوان تشکیل وجهت رسیدگی وصدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شده است.

این منبع آگاه افزود: البته این پرونده اولین پرونده تخلفات نامبردگان است که مربوط به اعمال تخفیف غیرقانونی عوارضات شهرداری است که از سوی شورا مصوب شده و علیرغم مخالفت کمیته انطباق فرمانداری با مصوبه مذکور شورا و شهردار دوره چهارم مریوان اقدام به اجرای مصوبه نموده‌اند و از این طریق خساراتی چندین میلیاردی به سیستم شهرداری مریوان وارد نموده‌اند.

به گفته این منبع آگاه، حدود بیست و دو نفر در این پرونده به عنوان متهم احضار شده‌اند و تا کنون تعداد زیادی از آنها با قرار وثیقه چند میلیاردی و چند صد میلیون تومانی آزاد شده‌اند.

این منبع آگاه در ادامه می‌افزاید: اعضای ١١ نفری دوره چهارم شورای شهر مریوان بجز آقای عبدالله داسبرزین همگی با قرار وثیقه چهارصد میلیون تومانی برای هر کدام آزاد شده‌اند.

این منبع آگاه اظهار داشت: علاوه بر اعضای شورای شهر تعدادی از کارمندان و معاونین شهرداری مریوان نیز در این پرونده به عنوان متهم احضار و با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

اسامی اعضای شورای دوره چهارم مریوان و مسئولین شهرداری که به شعبه چهارم دادگاه استان کردستان احضار و سپس با قرار وثیقه‌های سنگین آزاد گردیدند، نزد آژانس خبررسانی کُردپا محفوظ است.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٠٧ تهران

یک زندانی کُرد از اعدام رهایی یافت

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢١-٠۵-٢٠١٩ - ١٢:٠۵ تهران

یک شهروند پاوه‌ای به دو سال زندان محکوم گردید

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢١-٠۵-٢٠١٩ - ١١:۴٠ تهران

وضعیت زنان در کردستان ایران

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:٢۵ تهران

مکان نصب مجسمه ماموستا قانع در مریوان تخریب شد

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات

٢٨-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٨ - ٢٢:٣٣ تهران

بازداشت یک دانشجوی کُرد در مریوان

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:۴۴ تهران

سپاه پاسداران محیط زیست کردستان را به آتش می‌کشاند

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:١۵ تهران

ضبط بیش از ١٠ ماشین کاسبکاران در پیرانشهر