كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
مخالفت مسئولان زندان ارومیه با معالجه پزشکی یک زندانی سیاسی کُرد
٠١-١٠-١٣٩٧ - ٢٢-١٢-٢٠١٨ - ١٠:۵۴ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢۶۴ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

مخالفت مسئولان زندان ارومیه با معالجه پزشکی یک زندانی سیاسی کُردآژانس کُردپا: مسئولان زندان ارومیه با معالجه پزشکی یک زندانی سیاسی کُرد در خارج از زندان مخالفت می‌کنند.

حسن پیغامی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه به دلیل مخالفت مسئولان زندان از رسیدگی پزشکی در خارج از زندان محروم شده است.

وضعیت عمومی این زندانی سیاسی به دلیل کمبود دارو و امکانات محدود بهداری زندان وخیم شده است و پزشکان بهداری زندان بر اعزام این زندانی سیاسی به بیمارستان خارج از زندان تأکید کرده‌اند.

"شبکه حقوق بشر کردستان" به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرده است: " حسن پیغامی، ۴۵ ساله که در حال تحمل محکومیت یک ساله خود در زندان مرکزی ارومیه به سر می‌برد دارای بیماری قلبی است و پیش از بازداشت نیز مورد عمل جراحی قلب قرار گرفته بود."

روز پانزدهم مردادماه سال ٩٥ نیروهای لباس شخصی اطلاعات سپاه ارومیه فرهاد پیغامی، دانشجوی کُرد رشته معماری دانشگاه ارومیه را در یکی از خیابان‌های ارومیه بازداشت و سپس نیروهای اطلاعاتی به منزل پدری این دانشجو مراجعه و پس از تفتیش منزل پدر وی حسن پیغامی را نیز بازداشت کردند.

این دو شهروند کُرد پس از ١٢ روز نگهداری در بازداشتگاه بیست و هفتم مردادماه به زندان ارومیه منتقل و با قرار وثیقه پانصد میلیون تومانی به شیوه موقت آزاد شده بودند.

جلسه دادگاهی این دو شهروند کُرد بیست و نهم شهریورماه ٩٥ در شعبه سه دادگاه انقلاب ارومیه برگزار و فرهاد پیغامی از اتهامات مطرح شده تبرئه و حسن پیغامی به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" به ٣٠ ماه حبس محکوم شد. پس از اعتراض به حکم صادره، پرونده به شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر ارومیه ارجاع و حکم حسن پیغامی به یک سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد و اردیبهشت‌ماه سال جاری او جهت گذراندن دوران محکومیت به زندان ارومیه منتقل گردید.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢١-٠۵-٢٠١٩ - ١٢:٠۵ تهران

یک شهروند پاوه‌ای به دو سال زندان محکوم گردید

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢١-٠۵-٢٠١٩ - ١١:۴٠ تهران

وضعیت زنان در کردستان ایران

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢١-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢۵ تهران

مکان نصب مجسمه ماموستا قانع در مریوان تخریب شد

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات

٢٨-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٨ - ٢٢:٣٣ تهران

بازداشت یک دانشجوی کُرد در مریوان

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:۴۴ تهران

سپاه پاسداران محیط زیست کردستان را به آتش می‌کشاند

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:١۵ تهران

ضبط بیش از ١٠ ماشین کاسبکاران در پیرانشهر

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١٠:۵۶ تهران

خودکشی یک زن در کرماشان