كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
استمداد پدر هوشمند علیپور از مردم کردستان
٢٩-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠-١٢-٢٠١٨ - ٠٩:۵٣ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٣٩۶ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

استمداد پدر هوشمند علیپور از مردم کردستانآژانس کُردپا: پدر هوشمند علیپور، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان سقز از مردم کردستان خواست که به کمپین آزادی هوشمند علیپور و محمد استاد قادر بپیوندند.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، مصطفی علیپور پدر هوشمند علیپور، زندانی سیاسی کُرد در نامه‌ای از مردم کردستان خواست که برای آزادی هوشمند علیپور و محمد استاد قادر تلاش کنند و جان آنان در خطر است.

پدر هوشمند علیپور در این نامه نوشته است: هوشمند علیپور در سال ۱۳۸۸ به مدت چهار سال در ارومیه زندانی بوده و سال ۲۰۱۴ برای مبارزه با نیروهای گروه جنایتکار داعش به یکی از احزاب کُردی پیوست و در این مدت چند بار هم زخمی شده بود.

او می‌نویسد: در مرداد ماه سال ۱۳۹۷ هوشمند علیپور در محلی به نام ( گردنه کلی خان ) بین سقز و بانه دستگیر می‌شود. سپس به همراه دوستش محمد استاد قادر به اداره اطلاعات سنندج منتقل می‌شود و زیر شکنجه‌های بسیار در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ او را مجبور به اعتراف اجباری در تلویزیون جمهوری اسلامی می‌کنند.

مصطفی علیپور در این نامه افزوده است: اداره اطلاعات سنندج چند بار با خانواده در داخل ایران تماس می‌گیرد و اینکه خانواده می‌توانند در تاریخ ۷ آبان به مدت یک ساعت با هوشمند ملاقات حضوری داشته باشند. بعد از مدتی در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۱۳۹۷ به زندان اداره اطلاعات شهر سقز انتقال داده می‌شود و حالا که من با شما صحبت می‌کنم همراه دوستش در زندان عمومی سقز به سر می‌برند و منتظر هستند که چه روزی دادگاهی می‌شوند. در ماه یکبار حق ملاقات حضوری دارند و از لحاظ امکانت اولیه و ابتدایی زندان در وضعیت سختی به سر می‌برند.

به گفته پدر هوشمند علیپور، وکیل اختیاری برایشان گرفتیم ولی تا بحال به وکیل همچنین اجازه‌ای ندادند که کارشان را پیگیری کند. خانواده‌مان در وضعیت بسیار نگران کننده ای به سر میبرند و برای سرنوشت عزیزمان خیلی نگران هستند.

وی در پایان از مردم کردستان به ویژه مردم کردستان عراق می‌خواهد که برای آزادی هوشمند علیپور و محمد استاد قادر حکومت ایران را تحت فشار قرار دهند و به کمپین آزادی این دو زندانی سیاسی بپیوندند.

این دو زندانی سیاسی دوازدهم مردادماه به اتهام "عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران" بازداشت و پس از ١٠٨ روز بازداشت روز بیست و هشتم آبان‌ماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به قرنطینه زندان مرکزی سقز منتقل گردیدند.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٢:٠٧ تهران

زخمی شدن دو کاسبکار کُرد در ارتفاعات مرزی اشنویه

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٠:۵۵ تهران

بازداشت سه فعال مدنی کُرد در سنندج

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١۴:٠۴ تهران

آزادی موقت یک دانشجوی کُرد با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢٨ تهران

محاکمه یک شهروند کُرد در خراسان رضوی

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٠٧ تهران

یک زندانی کُرد از اعدام رهایی یافت

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١٢:٠۵ تهران

یک شهروند پاوه‌ای به دو سال زندان محکوم گردید

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:۴٠ تهران

وضعیت زنان در کردستان ایران

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:٢۵ تهران

مکان نصب مجسمه ماموستا قانع در مریوان تخریب شد

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات