كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
استمداد پدر هوشمند علیپور از مردم کردستان
٢٩-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠-١٢-٢٠١٨ - ٠٩:۵٣ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت۴۵۶ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

استمداد پدر هوشمند علیپور از مردم کردستانآژانس کُردپا: پدر هوشمند علیپور، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان سقز از مردم کردستان خواست که به کمپین آزادی هوشمند علیپور و محمد استاد قادر بپیوندند.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، مصطفی علیپور پدر هوشمند علیپور، زندانی سیاسی کُرد در نامه‌ای از مردم کردستان خواست که برای آزادی هوشمند علیپور و محمد استاد قادر تلاش کنند و جان آنان در خطر است.

پدر هوشمند علیپور در این نامه نوشته است: هوشمند علیپور در سال ۱۳۸۸ به مدت چهار سال در ارومیه زندانی بوده و سال ۲۰۱۴ برای مبارزه با نیروهای گروه جنایتکار داعش به یکی از احزاب کُردی پیوست و در این مدت چند بار هم زخمی شده بود.

او می‌نویسد: در مرداد ماه سال ۱۳۹۷ هوشمند علیپور در محلی به نام ( گردنه کلی خان ) بین سقز و بانه دستگیر می‌شود. سپس به همراه دوستش محمد استاد قادر به اداره اطلاعات سنندج منتقل می‌شود و زیر شکنجه‌های بسیار در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ او را مجبور به اعتراف اجباری در تلویزیون جمهوری اسلامی می‌کنند.

مصطفی علیپور در این نامه افزوده است: اداره اطلاعات سنندج چند بار با خانواده در داخل ایران تماس می‌گیرد و اینکه خانواده می‌توانند در تاریخ ۷ آبان به مدت یک ساعت با هوشمند ملاقات حضوری داشته باشند. بعد از مدتی در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۱۳۹۷ به زندان اداره اطلاعات شهر سقز انتقال داده می‌شود و حالا که من با شما صحبت می‌کنم همراه دوستش در زندان عمومی سقز به سر می‌برند و منتظر هستند که چه روزی دادگاهی می‌شوند. در ماه یکبار حق ملاقات حضوری دارند و از لحاظ امکانت اولیه و ابتدایی زندان در وضعیت سختی به سر می‌برند.

به گفته پدر هوشمند علیپور، وکیل اختیاری برایشان گرفتیم ولی تا بحال به وکیل همچنین اجازه‌ای ندادند که کارشان را پیگیری کند. خانواده‌مان در وضعیت بسیار نگران کننده ای به سر میبرند و برای سرنوشت عزیزمان خیلی نگران هستند.

وی در پایان از مردم کردستان به ویژه مردم کردستان عراق می‌خواهد که برای آزادی هوشمند علیپور و محمد استاد قادر حکومت ایران را تحت فشار قرار دهند و به کمپین آزادی این دو زندانی سیاسی بپیوندند.

این دو زندانی سیاسی دوازدهم مردادماه به اتهام "عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران" بازداشت و پس از ١٠٨ روز بازداشت روز بیست و هشتم آبان‌ماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به قرنطینه زندان مرکزی سقز منتقل گردیدند.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ١٧-٠٨-٢٠١٩ - ١٢:٠٠ تهران

بازداشت پنج شهروند کُرد در پیرانشهر

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ١٧-٠٨-٢٠١٩ - ١١:۴٣ تهران

بلاتکلیفی یک شهروند پیرانشهری در زندان نقده

٢۶-٠۵-١٣٩٨ - ١٧-٠٨-٢٠١٩ - ١١:٣۵ تهران

انتقال یک شهروند کُرد به زندان مرکزی ارومیه

٢۴-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۵ - ١٧:٢٠ تهران

از سرنوشت سه شهروند کُرد اطلاعی در دسترس نیست

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١٨:۴١ تهران

جان باختن یک کارگر ساختمانی در ربط

٢٣-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١۴ - ١١:١٠ تهران

یک کاسبکار کُرد در سردشت مجروح شد

٢٢-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٣ - ١٧:۴۶ تهران

بازداشت یک پژوهشگر کُرد در تهران

٢٢-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٣ - ١١:٣٠ تهران

یک شهروند سردشتی در پی انفجار مین نقص عضو شد

٢١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٢ - ١٧:۵۵ تهران

سیروس عباسی از زندان قروه آزاد شد

٢٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١١ - ١١:۵۵ تهران

محکومیت سه شهروند کُرد در ارومیه و سنندج

٢٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١١ - ١١:٣٠ تهران

یک کاسبکار کُرد در مرز نوسود زخمی شد

٢٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١١ - ١١:٠٨ تهران

بازداشت یک شهروند کُرد در ایلام

٢٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١١ - ١٠:۵٧ تهران

کشته شدن یک کولبر کُرد در مرز خوی