كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
یک زندانی سیاسی در زندان رجایی‌شهر کرج از بیماری کلیوی رنج می‌برد
١۵-٠٩-١٣٩٧ - ٠۶-١٢-٢٠١٨ - ١٧:١۶ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١٩٩ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

یک زندانی سیاسی  در زندان رجایی‌شهر کرج از بیماری کلیوی رنج می‌بردآژانس کُردپا: یک زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج به دلیل ممانعت از معالجه پزشکی در خارج از زندان در وضعیت وخیمی قرار دارد.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، شامگاه شنبه دهم آذرماه، سعید شیرزاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج در پی درد شدید کلیه، به صورت اورژانسی به بیمارستان مدنی کرج اعزام و پس از انجام سونوگرافی مشخص می‌شود که کلیه‌ی سمت راست وی به صورت غیرطبیعی کوچک شده است.

یک منبع آگاه از زندان رجایی‌شهر کرج آژانس کُردپا را مطلع کرده است که ابعاد کلیه‌ی ‌سمت راست سعید شیرزاد سه سانتیمتر کوچک‌تر و نزدیک به هشت سانتیمتر بوده است در حالیکه ابعاد کلیه‌ی چپ او یازده سانتیمتر بوده و دارای کیست نیز می‌باشد.

این منبع آگاه اظهار داشت: این زندانی سیاسی طی یکسال اخیر بارها به دلیل درد در ناحیه‌ی کلیه به بهداری زندان مراجعه کرده که در آخرین اعزام مشخص شده است که کلیه‌ی سمت راست در حدود سه سانتیمتر نسبت به کلیه‌ی دیگر کوچک‌تر شده است.

این منبع آگاه اعلام کرد: پزشک معالج سعید شیرزاد پس از جویا شدن روند تغذیه و وضعیت وی، دلیل کوچک شدن کلیه را تغذیه‌ی نامناسب ناشی از اعتصاب غذاهای طولانی و عدم درمان و مراجعه‌ی به موقع به پزشک عنوان کرده است.

سعید شیرزاد چندین بار و به مدت‌های طولانی در اعتراض به شرایط نامناسب زندان رجایی‌شهر و فشار بر زندانیان دست به اعتصاب غذاهای طولانی مدت زده است.

این زندانی سیاسی همچنین از ناراحتی‌های دیگری همچون دیسک کمر در ناحیه‌ی مهره‌های پایین ستون فقرات، بیرون زدگی مهر‌ه‌ها و آب آوردن مهره‌ها رنج می‌برد. که علی‌رغم نظر پزشکان متخصص مغز و اعصاب و ارتوپدی مبنی بر انجام فیزیوتراپی و آب درمانی، به دلیل ممانعت دادستانی از اعزام ایشان به مراکز درمانی، از روند درمان محروم می‌باشد.

این منبع آگاه از زندان رجایی‌شهر در پایان تصریح کرد: بیش از سه ماه است که به دستور دادستانی تهران، کلیه‌ی اعزام‌های پزشکی زندانیان سالن١٢ بند ۴ زندان رجایی‌شهر لغو و از اعزام آنها به مراکز درمانی برای ادامه‌ی روند درمان جلوگیری بعمل می‌آید.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠۴-٠٣-١٣٩٨ - ٢۵-٠۵-٢٠١٩ - ١٧:٣٠ تهران

سرنوشت نامعلوم دو شهروند کُرد پس از دو هفته بازداشت

٠۴-٠٣-١٣٩٨ - ٢۵-٠۵-٢٠١٩ - ١۴:١٠ تهران

درگیری نیروهای انتظامی با همدیگر در مرز پیرانشهر

٠۴-٠٣-١٣٩٨ - ٢۵-٠۵-٢٠١٩ - ١٣:۵۶ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد توسط اطلاعات سنندج

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٢:٠٧ تهران

زخمی شدن دو کاسبکار کُرد در ارتفاعات مرزی اشنویه

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٠:۵۵ تهران

بازداشت سه فعال مدنی کُرد در سنندج

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١۴:٠۴ تهران

آزادی موقت یک دانشجوی کُرد با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٣ - ١١:٢٨ تهران

محاکمه یک شهروند کُرد در خراسان رضوی

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٣ - ١١:٠٧ تهران

یک زندانی کُرد از اعدام رهایی یافت

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١٢:٠۵ تهران

یک شهروند پاوه‌ای به دو سال زندان محکوم گردید

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:۴٠ تهران

وضعیت زنان در کردستان ایران

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:٢۵ تهران

مکان نصب مجسمه ماموستا قانع در مریوان تخریب شد

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر