كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
شکایت وکیل عثمان مصطفی‌پور از اجرای احکام دادگاه انقلاب ارومیه
١۵-٠٩-١٣٩٧ - ٠۶-١٢-٢٠١٨ - ٠٩:٢۶ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٠٢ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

شکایت وکیل عثمان مصطفی‌پور از اجرای احکام دادگاه انقلاب ارومیهآژانس کُردپا: وکیل پرونده عثمان مصطفی‌پور، باسابقه‌ترین زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان ارومیه نسبت به عدم موافقت با اعلام خاتمه محکومیت و جلوگیری از آزادی موکلش به دادستانی کل کشور شکایت کرد.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا به نقل از یک منبع مطلع از پرونده عثمان مصطفی‌پور، پس از مخالفت شعبه سه دادگاه انقلاب ارومیه با آزادی این زندانی سیاسی، وکیل پرونده‌ عثمان مزین روز بیستم آبان‌ماه با وی در زندان ارومیه ملاقات کرده و مراحل قضایی آن را برای خاتمه محکومیت او در دادستانی کل کشور پیگیری می‌کند.

این منبع مطلع افزود: تقاضای تخفیف مجازات، عفو و بخشودگی و آزادی مشروط این زندانی سیاسی بارها از سوی دادگاه انقلاب ارومیه رد شده است.

به گفته این منبع آگاه، عثمان مزین وکیل پرونده این زندانی سیاسی در بخش نظارت و بازرسی دادستانی کل کشور نسبت به تفسیر حکم موکلش توسط دادگاه انقلاب ارومیه شکایت کرده است.

این منبع آگاه اظهار داشت: بخش نظارت و بازرسی نامه‌ای را جهت بررسی به دادگاه انقلاب ارومیه ارسال نموده است.

این منبع آگاه تأکید کرد: تا کنون دادگاه انقلاب ارومیه پاسخی را به درخواست اعاده دادرسی وکیل پرونده عثمان مصطفی‌پور نداده است.

در همین رابطه نیز، حسین احمدی‌نیاز، وکیل پایه یک دادگستری و دیگر وکیل پرونده عثمان مصطفی‌پور در گفت‌وگو با آژانس کُردپا درباره مراحل قضایی پرونده موکلش گفت: "عثمان مصطفی‌پور، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان ارومیه بنا به تصمیم اداره کل اطلاعات استان ارومیه از حقوق یک زندانی محروم شده است."

چندی پیش، شعبه سه دادگاه انقلاب ارومیه درخواست آزادی مشروط عثمان مصطفی‌پور را پس از بیست و هفت سال حبس را رد کرد.

این فعال سیاسی کُرد تیرماه ٧٠ در منطقه‌ی "ترگور" ارومیه بازداشت و بعدها به اتهام "عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون" حکومت اسلامی ایران به اعدام محکوم که پس از نقض در دیوان عالی کشور به دو فقره حبس ۲۵ سال و ۱۰ سال زندان تبدیل شده است. دستگاه قضایی حکومت اسلامی ایران، حکم ده سال حبس برای عثمان مصطفی‌پور را به دلیل درگیری با نیروهای سپاه صادر کرده است که به باور وکلا طبق قانون باید فقط یک مجازات که آن هم مجازات اشد است اجرا شود و این زندانی نباید بیش از ۲۵ سال حبس را تحمل کند.

عثمان در حالی که در بیست و هشتمین سال از دوران حبس خود را سپری می‌كند از حق مرخصی محروم بوده و دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی، حتی به وی اجازه شرکت در مراسم ختم عزیزانش را ندادند.

عثمان مصطفی‌پور سال ٩٠ در رنج‌نامه‌ای از بازرس ویژه حقوق بشر سازمان ملل، دیدبان حقوق بشر و مجامع جهانی و ملی حقوق انسان و همه انسان‌های آزاد و آزادی خواه و وجدان‌های بیدار در سراسر ایران و جهان درخواست درخواست کرده بود که با تحقیق پیرامون روند دادگاهی و تباه شدن بیست سال از عمر و جوانی وی در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران اجازه ندهند که جوانان دیگر از این سرزمین چنین عمر و جوانی‌شان را بر اساس ادعا و ادله بی اساس تباه شود.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢۴-٠۴-١٣٩٨ - ١۵-٠٧-٢٠١٩ - ١۶:۵٧ تهران

تداوم بازداشت شهروندان کُرد در شاهین‌دژ

٢۴-٠۴-١٣٩٨ - ١۵-٠٧-٢٠١٩ - ١٣:١۶ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد در شاهین‌دژ

٢۴-٠۴-١٣٩٨ - ١۵-٠٧-٢٠١٩ - ١٢:۵١ تهران

یک کولبر کُرد در مرز دوله‌بی سردشت جان باخت

٢۴-٠۴-١٣٩٨ - ١۵-٠٧-٢٠١٩ - ١٢:٠١ تهران

بازداشت دو شهروند سنندجی در روز بیست و دوم تیرماه

٢۴-٠۴-١٣٩٨ - ١۵-٠٧-٢٠١٩ - ١٠:۵٠ تهران

بازداشت چهار شهروند کُرد در مریوان

٢٣-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١۴ - ١٧:٠٠ تهران

یک شهروند کُرد در شاهین‌دژ بازداشت گردید

٢٣-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١۴ - ١۶:۴٣ تهران

زخمی شدن یک کولبر کُرد در مرز خوی

٢٣-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١۴ - ١١:۴۶ تهران

بازداشت یک شهروند کُرد در اشنویه

٢٢-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٣ - ١٩:١۵ تهران

بازداشت یک جوان ٢٤ ساله در مهاباد

٢٢-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٣ - ١٣:١٣ تهران

خودکشی یک جوان ٢٤ ساله در مریوان

٢١-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٢ - ١٣:٣٢ تهران

اطلاعات اشنویه یک شهروند کُرد را بازداشت کرد

٢١-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٢ - ١٢:١٩ تهران

شش شهروند کُرد در مهاباد بازداشت شدند

٢١-٠۴-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٧-١٢ - ١١:٢٣ تهران

مرگ یک کارگر بوکانی در پی سقوط از ارتفاع در سلیمانیه