كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
مجردها در سنندج حق کرایه‌نشینی در بلوک‌های آپارتمانی را ندارند
١۴-٠٩-١٣٩٧ - ٠۵-١٢-٢٠١٨ - ١٨:٠٩ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١٢۶ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

مجردها در سنندج حق کرایه‌نشینی در بلوک‌های آپارتمانی را ندارندآژانس کُردپا: مدیران بلوک‌های آپارتمانی در بخشنامه‌ای اعلام کردند که از اجاره واحدهای آپارتمانی به مجردها خودداری می‌کنند.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، شماری از مدیران بلوک‌های مجتمع مسکونی در شهر سنندج با نصب بنرهایی شرایط قانون استیجاری را برای مالکان واحدها تعیین و مشخص و براساس این بخشنامه دانشجویان دختر و پسر مجرد و حتی زنان مطلقه حق کرایه‌نشینی را ندارند.

یک منبع آگاه در این رابطه به خبرنگار کُردپا در سنندج گفت: قانون تراشی مدیران بلوک‌های آپارتمانی، این حق شهروندی را از این قشر از شهروندان به عینه ضایع کرده‌ است.

این منبع آگاه افزود: مدیران واضع این قانون که مالکان را به شکایت از مراجع قضایی نیز تهدید کرده‌اند خود از همسرانشان جدا شده‌اند و مجردی در همین بلوک‌های آپارتمانی زندگی می‌کنند.

گزارش‌ ارسالی به آژانس کُردپا حاکی از آن است که تعدادی از مدیران انتصابی یا انتخابی بلوک‌های آپارتمانی بدون اخذ مجوز از مراجع ذیربط با اخذ پول از ساکنان بلوک مبادرت به نصب دوربین مداربسته می‌کنند.

شهروندان سنندجی خواستار برخورد قضایی با این مدیران می‌باشند و نسبت به این اقدام مدیران بلوک‌های آپارتمانی معترض هستند.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢۶-٠٩-١٣٩٧ - ١٧-١٢-٢٠١٨ - ١٠:۵٧ تهران

ادامه بازداشت شهروندان کُرد در هورامان

٢۶-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١٧ - ١٠:٣٣ تهران

خودکشی یک زن مهابادی به دلیل "فقر و اختلافات خانوادگی"

٢۵-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١۶ - ١۶:۴٧ تهران

بازداشت دو شهروند کُرد به دلایلی نامعلوم در مریوان

٢۵-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١۶ - ١۶:١٧ تهران

یک کولبر کُرد در مرز پیرانشهر زخمی گردید

٢٣-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١۴ - ١٢:٢۵ تهران

سقوط بهمن جان یک کولبر کُرد را گرفت