كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
یک فعال رسانه‌ای کُرد تحت تعقیب نیروهای اطلاعاتی قرار دارد
١١-٠٩-١٣٩٧ - ٠٢-١٢-٢٠١٨ - ١٧:۵۵ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٣٢٢ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

یک فعال رسانه‌ای کُرد تحت تعقیب نیروهای اطلاعاتی قرار داردآژانس کُردپا: یک فعال رسانه‌ای کُرد اهل سنندج تحت تعقیب نیروهای اطلاعاتی وابسته به اداره اطلاعات سنندج می‌باشد.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، طی مدت اخیر، نیروهای اطلاعاتی برای دومین بار جهت بازداشت یک فعال رسانه‌ای به نام "کاوان سجادی" به منزل وی یورش بردند، اما موفق به بازداشت او نشده‎اند.

به گفته یک منبع آگاه، اوایل آذرماه سال جاری، نیروهای اطلاعاتی اداره‌ اطلاعات سنندج به‌ منزل شخصی كاوان سجادی یورش برده‌ و پس از تفتیش منزل وی، همسرش فهیمه زندی را بازداشت و برای بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل کرد‌ه‌اند.

این منبع افزود: این دومین بار طی مدت اخیر است كه‌ نیروهای اطلاعاتی به‌ منزل شخصی این شهروند کُرد یورش می‌برند و برای اولین بار نیروهای اطلاعاتی بیست و یکم مهرماه سال جاری برای بازداشت این شهروند کُرد اقدام كردند كه‌ پس از تفتیش منزل شخصی‌اش، كامپیوتر و كتاب‌های شخصی كاوان سجادی را ضبط و با خود برده‌اند.

این منبع آگاه اظهار داشت: از زمان بازداشت فهیمه زندی تا کنون از سرنوشت وی اطلاعی در دسترس نمی‌باشد. خانواده زندی برای آگاهی از سرنوشت فرزندشان به اداره اطلاعات سنندج مراجعه کرده‌اند و به آنان گفته شده که تا چند روز دیگر دختر آنها آزاد خواهد شد.

تا لحظه انتشار این خبر، اداره‌ اطلاعات سنندج دلیلی را برای بازداشت فهیمه زندی ارائه‌ نداده و همسر وی کاوان سجادی به‌ اتهام "همكاری با روزنامه‌نگاران خارج از ایران و ارسال فیلم از تظاهرات سراسری در دیماه سال ٩٦‌" تحت تعقیب نیروهای اطلاعاتی قرار دارد.

شایان ذكر است كه‌ برادر كاوان سجادی به نام "ایرج سجادی" بیست و سوم شهریورماه سال ٨٦ درحال رانندگی در خودروی شخصی خود مورد ضرب گلوله‌ نیروهای اطلاعاتی قرار گرفته و جان باخته بود.

بعدها نیروهای اطلاعاتی اداره‌ اطلاعات سنندج اعلام كردند كه‌ ایرج سجادی در خودروی خود اعلامیه‌ و كتاب‌های مربوط به‌ یكی از احزاب كُرد اپوزیسیون حکومت ایران را حمل کرده بود.

گفته می‌شود، شلیک مستقیم به ایرج سجادی در صورتی انجام گرفته است كه‌ هیچگونه‌ اسلحه‌ای در خوردروی وی كشف نشده‌ بود كه‌ موجبات تیراندازی به‌ سوی او را در پی داشته‌ باشد.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٢:٠٧ تهران

زخمی شدن دو کاسبکار کُرد در ارتفاعات مرزی اشنویه

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢۴-٠۵-٢٠١٩ - ١٠:۵۵ تهران

بازداشت سه فعال مدنی کُرد در سنندج

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١۴:٠۴ تهران

آزادی موقت یک دانشجوی کُرد با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢٨ تهران

محاکمه یک شهروند کُرد در خراسان رضوی

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٠٧ تهران

یک زندانی کُرد از اعدام رهایی یافت

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١٢:٠۵ تهران

یک شهروند پاوه‌ای به دو سال زندان محکوم گردید

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:۴٠ تهران

وضعیت زنان در کردستان ایران

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢١ - ١١:٢۵ تهران

مکان نصب مجسمه ماموستا قانع در مریوان تخریب شد

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات