كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
یک فعال رسانه‌ای کُرد تحت تعقیب نیروهای اطلاعاتی قرار دارد
١١-٠٩-١٣٩٧ - ٠٢-١٢-٢٠١٨ - ١٧:۵۵ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١٣٢ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

یک فعال رسانه‌ای کُرد تحت تعقیب نیروهای اطلاعاتی قرار داردآژانس کُردپا: یک فعال رسانه‌ای کُرد اهل سنندج تحت تعقیب نیروهای اطلاعاتی وابسته به اداره اطلاعات سنندج می‌باشد.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، طی مدت اخیر، نیروهای اطلاعاتی برای دومین بار جهت بازداشت یک فعال رسانه‌ای به نام "کاوان سجادی" به منزل وی یورش بردند، اما موفق به بازداشت او نشده‎اند.

به گفته یک منبع آگاه، اوایل آذرماه سال جاری، نیروهای اطلاعاتی اداره‌ اطلاعات سنندج به‌ منزل شخصی كاوان سجادی یورش برده‌ و پس از تفتیش منزل وی، همسرش فهیمه زندی را بازداشت و برای بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل کرد‌ه‌اند.

این منبع افزود: این دومین بار طی مدت اخیر است كه‌ نیروهای اطلاعاتی به‌ منزل شخصی این شهروند کُرد یورش می‌برند و برای اولین بار نیروهای اطلاعاتی بیست و یکم مهرماه سال جاری برای بازداشت این شهروند کُرد اقدام كردند كه‌ پس از تفتیش منزل شخصی‌اش، كامپیوتر و كتاب‌های شخصی كاوان سجادی را ضبط و با خود برده‌اند.

این منبع آگاه اظهار داشت: از زمان بازداشت فهیمه زندی تا کنون از سرنوشت وی اطلاعی در دسترس نمی‌باشد. خانواده زندی برای آگاهی از سرنوشت فرزندشان به اداره اطلاعات سنندج مراجعه کرده‌اند و به آنان گفته شده که تا چند روز دیگر دختر آنها آزاد خواهد شد.

تا لحظه انتشار این خبر، اداره‌ اطلاعات سنندج دلیلی را برای بازداشت فهیمه زندی ارائه‌ نداده و همسر وی کاوان سجادی به‌ اتهام "همكاری با روزنامه‌نگاران خارج از ایران و ارسال فیلم از تظاهرات سراسری در دیماه سال ٩٦‌" تحت تعقیب نیروهای اطلاعاتی قرار دارد.

شایان ذكر است كه‌ برادر كاوان سجادی به نام "ایرج سجادی" بیست و سوم شهریورماه سال ٨٦ درحال رانندگی در خودروی شخصی خود مورد ضرب گلوله‌ نیروهای اطلاعاتی قرار گرفته و جان باخته بود.

بعدها نیروهای اطلاعاتی اداره‌ اطلاعات سنندج اعلام كردند كه‌ ایرج سجادی در خودروی خود اعلامیه‌ و كتاب‌های مربوط به‌ یكی از احزاب كُرد اپوزیسیون حکومت ایران را حمل کرده بود.

گفته می‌شود، شلیک مستقیم به ایرج سجادی در صورتی انجام گرفته است كه‌ هیچگونه‌ اسلحه‌ای در خوردروی وی كشف نشده‌ بود كه‌ موجبات تیراندازی به‌ سوی او را در پی داشته‌ باشد.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢٢-٠٩-١٣٩٧ - ١٣-١٢-٢٠١٨ - ١٠:٠٩ تهران

بازداشت یک فعال کارگری کُرد در تهران

٢٢-٠٩-١٣٩٧ - ١٣-١٢-٢٠١٨ - ٠٩:٣٩ تهران

٣٢ روز بی‌خبری از سرنوشت یک معلم کُرد

٢١-٠٩-١٣٩٧ - ١٢-١٢-٢٠١٨ - ١٧:٠٠ تهران

سمینار بررسی پدیده‌ی کولبری در کردستان لغو شد

٢١-٠٩-١٣٩٧ - ١٢-١٢-٢٠١٨ - ١٣:٣٨ تهران

سرما، مرگ دومین کولبر کُرد را در سال جاری رقم زد

٢١-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١٢ - ١١:۵٨ تهران

صدور حکم یکسال حبس تعزیری برای یک شهروند کُرد

٢١-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١٢ - ٠٩:۵٨ تهران

بازداشت یک جوان کُرد در پیرانشهر

٢٠-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١١ - ٢١:٢١ تهران

اطلاعات سپاه یک شهروند پیرانشهری را بازداشت کرد

٢٠-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١١ - ١٧:١٠ تهران

انتقال یک شهروند کُرد به مکانی نامعلوم

٢٠-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١١ - ٠٩:٣۶ تهران

صدور حکم شش سال حبس برای یک وکیل سقزی

١٩-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١٠ - ١٠:۴٢ تهران

آزادی موقت یک شهروند اشنویه‌ای با قرار وثیقه سنگین

١٩-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١٠ - ١٠:٠٠ تهران

RMMK: قوانین ناقض حقوق بشری در ایران باطل شود

١٨-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-٠٩ - ٢٢:٣۶ تهران

صدور حکم یکسال حبس تعزیری برای یک فعال کارگری کُرد