كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
مراسم جشن انار روستای "ساتیاری" نیز لغو شد
١۴-٠٨-١٣٩٧ - ٠۵-١١-٢٠١٨ - ١٧:١٣ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١٣٠ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

مراسم جشن انار روستای \آژانس کُردپا: مسئولان شهرستان پاوه برای برگزاری مراسم جشن انار در روستای "ساتیاری" از توابع بخش باینگان مجوز صادر نکردند.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، مراسم جشن انار روستای "ساتیاری" از توابع بخش باینگان که قرار بود هجدهم آبان‌ماه سال جاری برگزار شود به دلیل مخالفت مسئولان شهرستان پاوه لغو گردید.

یکی از ساکنین این روستا ضمن تأیید این خبر به خبرنگار کُردپا در پاوه گفت: "متأسفانه با لطفی که مسئولان شهرستان پاوه کردند جشن انار ساتیاری هم کنسل شد."

این منبع آگاه افزود: "درخواست ارائه شده برای برگزاری جشن انار در روستای ساتیاری به دلیل مخالفت مسئولان شهرستان پاوه از سوی نهادهای مرتبط رد شده است."

پس از برگزاری مراسم جشن انار طی روزهای بیست و ششم و بیست و هفتم مهرماه در دو روستای "ناو و سلین" از توابع منطقه هورامان و انتقاد شدید ملاقادر قادری، امام جمعه پاوه، مراسمات جشن انار در روستای "داریان" و بخش باینگان به دلیل مخالفت امام جمعه پاوه و سپاه پاسداران لغو گردیدند.

ملاقادر قادری در خطبه نماز جمعه چهارم آبان‌ماه با انتقاد تند از برگزاری مراسم جشن انار در سطح منطقه هورامان گفته بود: " جشن شکرانه انار اگر قرار بر شکرگذاری است نیاز به حضور زنان نیمه لخت و رقص مختلط ندارد. اگر به دنبال رقص مختلط هستند جا و مکان زیاد است."

امام جمعه پاوه حزب دمکرات را حامی مراسمات جشن انار در هورامان قلمداد و افزوده بود: " در طول هفته گذشته رسانه‌های معاند حزب دمکرات چندین بار به من حمله کرده‌اند. اگر این جشنواره بدون ایراد بود هیچ وقت دمکرات از آن حمایت نمی‌کرد. وقتی حزب دمکرات مدافع جشنواره انار است نباید مسئولان ما نسبت به آن دلخوش باشند و این تخریب‌های حزب دمکرات علیه بنده نشان از حقانیت اظهاراتم دارد."
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢۵-٠٨-١٣٩٧ - ١۶-١١-٢٠١٨ - ١٢:١۴ تهران

کتاب "پربلماتیک مبارزه" چاپ و انتشار یافت

٢۵-٠٨-١٣٩٧ - ١۶-١١-٢٠١٨ - ١٠:۵۴ تهران

بازداشت یک معلم دیواندره‌ای توسط لباس شخصی‌ها

٢۴-٠٨-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١١-١۵ - ٠٩:۴۶ تهران

بازداشت یک جوان کُرد در بانه

٢۴-٠٨-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١١-١۵ - ٠٩:٢۴ تهران

اطلاعات سپاه یک معلم مریوانی را احضار کرد

٢٣-٠٨-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١١-١۴ - ١٩:٢٠ تهران

احضار یک فعال مدنی کُرد به اطلاعات سقز

٢٣-٠٨-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١١-١۴ - ١٠:۵۵ تهران

معلمین کردستان پیشتاز تحصن سراسری معلمان

٢٣-٠٨-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١١-١۴ - ٠٩:۴۴ تهران

انتقال یک شهروند کُرد به اطلاعات مهاباد

٢٢-٠٨-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١١-١٣ - ١٧:٣١ تهران

احضار یک فعال کارگری به اطلاعات نیروی انتظامی

٢٢-٠٨-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١١-١٣ - ١٢:١٨ تهران

یک زن کُرد در زندان مرکزی سنندج اعدام گردید

٢٢-٠٨-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١١-١٣ - ١١:٣۶ تهران

تحصن سراسری معلمان یک ماه پس از اعتصاب مهرماه

٢٢-٠٨-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١١-١٣ - ١٠:٢١ تهران

صدور احکام سنگین قضایی برای سه شهروند کُرد ایلامی