كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
مرکز همکاری احزاب کردستان ایران تأیید حکم اعدام هدایت عبدالله‌پور را محکوم کرد
١٨-٠٧-١٣٩٧ - ١٠-١٠-٢٠١٨ - ١٧:۵۵ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٠۶ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران تأیید حکم اعدام هدایت عبدالله‌پور را محکوم کردآژانس کُردپا: مرکز همکاری احزاب کردستان ایران اطلاعیه‌ای را در رابطه با تأیید حکم اعدام هدایت عبدالله‌پور، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان مرکزی ارومیه منتشر نمود.

در این اطلاعیه آمده است: این حکم در حالی تائید می‌شود که پیشتر دیوان عالی، حکم اعدام هدایت عبدالله پور را رد کرده بود و به وکیل و خانواده‌ی وی اعلام کرده بود که وی بی گناه است اما متاسفانه تحت فشار وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی رژیم، دادگاه برای بار دوم حکم اعدام وی صادر و تائید شد.

نسخه‌ای از این اطلاعیه که در اختیار آژانس خبررسانی کُردپا قرار گرفته، عیناً در پی می‌آید:

هم‌میهنان عزیز!

سازمان‌های دفاع از حقوق بشر


در ادامه‌ی بازداشت، شکنجه و اعدام فعالان آزادیخواه کورد، روز شانزدهم مهر ماه، حکم اعدام هدایت عبدالله پور، زندانی سیاسی کورد در زندان مرکزی ارومیه و از سوی شعبه‌ی ٤٧ دیوان عالی کشور، به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون کورد، تائید شد.

این حکم در حالی تائید می‌شود که پیشتر دیوان عالی، حکم اعدام هدایت عبدالله پور را رد کرده بود و به وکیل و خانواده‌ی وی اعلام کرده بود که وی بی گناه است اما متاسفانه تحت فشار وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی رژیم، دادگاه برای بار دوم حکم اعدام وی صادر و تائید شد.

هدایت عبدالله پور، در تاریخ بیست‌وششم خرداد ماه ١٣٩٥ شمسی، به همراه ٦ شهروند دیگر اهل اشنویه و حومه آن بازداشت شدند.

پس از اعتراضات و اعلام انزجار گسترده و بی‌مانند مردم به ستوه آمده از رژم و همچنین وسعت یافتن مبارزات ملت کورد علیه سیاست تبعیض و نقض حقوق‌شان، رژیم جمهوری اسلامی روند بازداشت و اعدام فعالان و آزادیخواهان کوردستان را افزایش داده است. فعالان و زندانیان سیاسی کورد ضمن محروم بودن از حق دفاع از خود، تحت فشار و شکنجه‌ی نهادهای امنیتی مجبور به اعتراف اجباری می‌شوند و به آن‌ها جرائم امنیتی نسبت داده می‌شود و در نهایت حکم اعدام بر آن‌ها تحمیل می‌شود.

ما به عنوان مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران، همزمان با دهم اکتبر که روز جهانی مبارزه با اعدام می‌باشد، ضمن محکوم نمودن رای ناعادلانه‌ی اعدام زندانی سیاسی کورد، هدایت عبدالله پور و فعالان آزادیخواه کورد، از مردم کوردستان می‌خواهیم که علیه سیاست اعدام فرزندان و سرکوب سیستماتیک رژیم جمهوری اسلامی قیام کنند و دست به اعتراض بزنند.

در همان حال نیز از سازمان‌های مدافع حقوق بشر و جوامع انسان‌دوست می‌خواهیم علیه جنایت‌ها و سیاست‌های ضدبشری این رژیم سکوت نکنند و دست به اعتراض بزنند و از هر طریق ممکن، رژیم را به منظور پایان دادن به اعدام و سرکوب جوانان کورد تحت فشار قرار دهند.

مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران
هفدهم مهرماه ١٣٩٧
دهم اکتبر ٢٠١٨
Balatarin

جدیدترین خبرها


١٩-٠٩-١٣٩٧ - ١٠-١٢-٢٠١٨ - ١٠:۴٢ تهران

آزادی موقت یک شهروند اشنویه‌ای با قرار وثیقه سنگین

١٩-٠٩-١٣٩٧ - ١٠-١٢-٢٠١٨ - ١٠:٠٠ تهران

RMMK: قوانین ناقض حقوق بشری در ایران باطل شود

١٨-٠٩-١٣٩٧ - ٠٩-١٢-٢٠١٨ - ٢٢:٣۶ تهران

صدور حکم یکسال حبس تعزیری برای یک فعال کارگری کُرد

١٨-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-٠٩ - ١۶:۵٧ تهران

دو شهروند کُرد در سنندج بازداشت شدند

١٨-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-٠٩ - ٠٩:۴٠ تهران

بازداشت قاتل برادران ذبیحی در بانه

١٧-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-٠٨ - ٠٩:۴٧ تهران

مرگ مشکوک یک فیلمساز کُرد و برادرش در بانه

١۶-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-٠٧ - ١٣:۴٢ تهران

یلدا عباسی هنرمند کُرد آزاد شد

١۶-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-٠٧ - ١١:١٨ تهران

خودکشی یک زن کُرد در سقز