كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
ادامه احضار و بازداشت شهروند کُرد پس از اعتصاب عمومی مردم کردستان
٢٣-٠۶-١٣٩٧ - ١۴-٠٩-٢٠١٨ - ١١:۴۴ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٨٣ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

ادامه احضار و بازداشت شهروند کُرد پس از اعتصاب عمومی مردم کردستانآژانس کُردپا: پس از اعتصاب عمومی مردم کردستان، ادارات اطلاعات تعدادی از شهروندان کُرد را بازداشت و احضار کرده‌اند.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، پس از اعتصاب عمومی مردم کردستان در روز چهارشنبه بیست و یکم شهریورماه، سه شهروند کُرد به نام‌های "خبات و رشاد زندی فرزند خالد و مسلم سعیدپور" به اتهام "حمایت از اعتصاب عمومی مردم کردستان" توسط نیروهای اطلاعاتی احضار و بازداشت گردیدند.

اداره اطلاعات سقز نیز از طریق تماس تلفنی یک فعال مدنی کُرد اهل این شهرستان به نام "ایوب جوان‌پور" را به دلیل حمایت از اعتصاب عمومی تهدید به بازداشت کرده است.

گزارش‌های رسیده به آژانس کُردپا حاکی از آن است که اداره اطلاعات سپاه در روانسر دو فعال کُرد به نام‌های "ادریس و عادل مرادی" را احضار و مورد بازجویی قرار داده است.

همچنین اداره اطلاعات بوکان دو شهروند کُرد به نام‌های "پرویز فقیهی و سمکو صدقی" را به اتهام "حمایت از اعتصاب عمومی مردم کردستان" بازداشت کرده‌ است.

روز چهارشنبه بیست و یکم شهریورماه، مردم کردستان بنا به فراخوان مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی کُرد و موشک باران مقرات حزب دمکرات اعتصاب که با واکنش تند نیروهای اطلاعاتی روبرو شده‌اند.

عکس: عادل مرادی، ایوب جوان‌پور، ادریس مرادی و خبات زندی
Balatarin

جدیدترین خبرها


٢۶-٠٩-١٣٩٧ - ١٧-١٢-٢٠١٨ - ١٠:۵٧ تهران

ادامه بازداشت شهروندان کُرد در هورامان

٢۶-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١٧ - ١٠:٣٣ تهران

خودکشی یک زن مهابادی به دلیل "فقر و اختلافات خانوادگی"

٢۵-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١۶ - ١۶:۴٧ تهران

بازداشت دو شهروند کُرد به دلایلی نامعلوم در مریوان

٢۵-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١۶ - ١۶:١٧ تهران

یک کولبر کُرد در مرز پیرانشهر زخمی گردید

٢٣-٠٩-١٣٩٧ - ٢٠١٨-١٢-١۴ - ١٢:٢۵ تهران

سقوط بهمن جان یک کولبر کُرد را گرفت