كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
کنگره ملیت‌های ایران فدرال: مجامع حقوق‌بشری و بین‌المللی مانع اقدامات جنایتکارانه حکومت ایران شوند
١٩-٠۶-١٣٩٧ - ١٠-٠٩-٢٠١٨ - ١۶:۵٢ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢۶۵ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

کنگره ملیت‌های ایران فدرال: مجامع حقوق‌بشری و بین‌المللی مانع اقدامات جنایتکارانه حکومت ایران شوندآژانس کُردپا: کنگره ملیت‌های ایران فدرال در اطلاعیه‌ای موشک‌باران مقرات حزب دمکرات و اعدام جوانان کُرد را محکوم کرد.

در این اطلاعیه آمده است: کنگره ملیت‌های ایران فدرال ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده عزیزان جان باخته در این حمله حشیانه و رهبری حزب دمکرات و پیشمرگان فداکار و تمامی مردم کردستان و آرزوی بهبودی برای مجروحین این عمل جنایتکارانه و همچنین تسلیت به خانوادهای زندانیان اعدام شده رامین حسین‌پناهی از حزب کومله کوردستان ایران همراه با دو زندانی دیگر لقمان و زانیار مرادی در این روز از تمامی مجامع حقوق‌بشری و بین‌المللی خواستار است که این اقدام تروریستی را محکوم نموده و جمهوری اسلامی را از طرق مختلف وادار نمایند که از تکرار چنین جنایاتی خودداری نماید.

متن این اطلاعیه که در اختیار آژانس خبررسانی کُردپا قرار گرفته، عیناً در پی می‌آید:

اطلاعیه کنگره ملیت‌های ایران فدرال در مورد بمباران پایگاه‌های حزب دمکرات در کویسنجق کردستان عراق و اعدام همزمان جوانان کورد رامین حسین‌پناهی و لقمان و زانیار مرادی

مردم مبارز ایران
احزاب و سازمان‌های سیاسی
مجامع حقوق‌بشری و بین‌المللی


با کمال تاسف و تاثر مطلع شدیم که صبح امروز شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه رژیم ترویستی و جنایتکار جمهوری اسلامی ایران؛ مراکز فرماندهی حزب دمکرات در کردستان عراق را مورد حملات موشکی قرار داده است. در این موشکباران متاسفانه ده‌ها تن از مبارزان حزب دمکرات جان خود را از دست داده و مجروح شدند.

این اقدام تروریستی پس از آن عملی شد که ظرف هفته‌های گذشته فرماندهان و سرداران سپاه پاسداران در مصاحبه و سخنرانی‌های خود آشکارا تهدید کرده بودند که حملات ویرانگری را علیه احزاب اپوزسیون کُرد انجام خواهند داد.

جمهوری اسلامی ایران همزمان با حمله به پایگاه‌های حزب دمکرات در کردستان عراق در داخل کشور نیز در یک اقدام جنایتکارانه دیگر سه نفر از زندانیان سیاسی کُرد را در زندان رجایی شهر اعدام کرده است.

همچنین باید یادآوری نمود این اقدام تروریستی جمهوری اسلامی ایران در حال عملی می‌شود که مردم عراق به ویژه در بصره مواضع خود را در قبال این رژیم تغییر داده و دست به اعتراض زده‌اند و مراکز این رژیم را مورد حمله قرار داده‌اند.

رژیم جمهوری اسلامی ایران به دنبال بحران‌های وسیع و اعتراضات گسترده مردمی در داخل کشور با اقدام به این حمله تروریستی در پی آنست که افکار عمومی مردم ایران و کردستان را از بحران‌های داخلی و خارجی که توانایی عبور از آنان را ندارد منحرف نماید.

کنگره ملیت‌های ایران فدرال ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده عزیزان جان باخته در این حمله حشیانه و رهبری حزب دمکرات و پیشمرگان فداکار و تمامی مردم کردستان و آرزوی بهبودی برای مجروحین این عمل جنایتکارانه و همچنین تسلیت به خانوادهای زندانیان اعدام شده رامین حسین‌پناهی از حزب کومله کوردستان ایران همراه با دو زندانی دیگر لقمان و زانیار مرادی در این روز از تمامی مجامع حقوق‌بشری و بین‌المللی خواستار است که این اقدام تروریستی را محکوم نموده و جمهوری اسلامی را از طرق مختلف وادار نمایند که از تکرار چنین جنایاتی خودداری نماید.

کنگره ملیت‌های ایران فدرال بر این اصل تاکید می‌نماید که تنها را پیشگیری از تکرار چنین جنایاتی اتحاد و همبستگی بیش از بیش مبارزان و تمامی نیروهای مردمی کشور به منظور سرنگونی هرچه زودتر رژیم تروریستی و ضدمردمی جمهوری اسلامی است.

کنگره ملیت‌های ایران فدرال
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٠٩ تهران

جان باختن یک کارگر کُرد در دیواندره

٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١١:٢٢ تهران

بازداشت یک فعال مدنی کُرد در سنندج

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٢٠ تهران

زخمی شدن یک کاسبکار کُرد در مرز اشنویه

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١۶:۴١ تهران

یک فعال کارگری به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١١:٢٩ تهران

کتابفروشی "هه‌نار" در ایلام تعطیل شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١٠:٣١ تهران

بازداشت یک شهروند کُرد در سنندج

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١٧:٠٢ تهران

بازداشت یک شهروند دیگر کُرد در دماوند

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١١:٢۶ تهران

یک کاسبکار سلماسی بر اثر شلیک نیروهای سپاه جان سپرد

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١٢:۴٩ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد در دماوند

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:۵۶ تهران

محکومیت یک شهروند پیرانشهری به هفت سال حبس تعزیری

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:١۵ تهران

دو جوان کُرد در مریوان بازداشت گردیدند

٢٨-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٩ - ١١:۴٢ تهران

انگشتان دست یک کولبر کُرد قطع می‌شوند