كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
حفاظت زندان رجایی‌شهر زندانیان سیاسی را مورد ضرب و شتم قرار داد
٢۶-٠۴-١٣٩۶ - ١٧-٠٧-٢٠١٧ - ١١:٣٣ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١۵٣ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

حفاظت زندان رجایی‌شهر زندانیان سیاسی را مورد ضرب و شتم قرار دادآژانس کُردپا: حفاظت زندان رجایی‌شهر کرج با شوکر برقی به زندانیان سیاسی محبوس در این زندان یورش بردند.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبررسانی کُردپا، روز شنبه بیست و چهارم تیرماه، "یوسف مردی" رئیس حفاظت زندان رجایی‌شهر کرج وافسر جانشین "میرزایی" و چند تن از مأموران بندهای زندان به بهانه‌ی بازرسی به بند ٤ سالن ١٢این زندان یورش بردند.

یک منبع آگاه از زندان رجایی شهر به آژانس کُردپا اعلام کرد: مأموران زندان در حین بازرسی اقدام به ضرب و شتم رسول حردانی، زندانی سیاسی کردند.

این منبع افزود: در پی دفاع چند تن از زندانیان سیاسی از رسول حردانی و تلاش برای درآوردن او از زیر مشت و لگد زندانبانان، درگیری بین گارد زندان و زندانیان درگرفت و افسر جانشین میرزایی با شوکر برقی به زندانیان سیاسی حمله کرد.

این منبع می‌افزاید: درگیری پس از مدتی پایان یافت، اما در نتیجه آن چند تن از زندانیان مضروب شدند.

در حال حاضر بیش از ٥٠ زندانی سیاسی/عقیدتی و امنیتی در بند ٤ سالن ١٢ گوهردشت در حبس بسر می‌برند که میانگین سنی آنان بالای ٥٠ سال است و وضعیت سلامتشان به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی رئیس زندان، محمد مردانی، روزبه روز بدتر می‌شود.

به گفته این منبع آگاه، به دستور مردانی، روز به روز محدودیت‌های اعمال شده بر این زندانیان بیشتر می‌شود. اکنون پنجره‌های اتاق‌ها با چندین لایه حفاظ و فنس فولادی بسته شده و به دلیل فقدان تبادل هوا مشکلات تنفسی و سلامتی زندانیان بند تشدیده شده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که در سالن ملاقات به طور معمول به شیوه غیراخلاقی و غیرقانونی با خانواده‌ها رفتار شده و در پاسخ به انتقاد خانواده‌ها، آنان به بازداشت و زندان تهدید شده‌اند.

این منبع آگاه تأکید کرد: بهداری زندان در مورد درمان زندانیان آشکارا کوتاهی کرده و برایبیش از ٤٠٠٠ زندانی محبوس در این زندان تنها ١ پزشک و ٢ پرستار در درمانگاه مشغول هستند.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠۴-٠۵-١٣٩۶ - ٢۶-٠٧-٢٠١٧ - ١٢:٠٣ تهران

احضار شش تن از فعالان مدنی سقز به دادگاه

٠٣-٠۵-١٣٩۶ - ٢۵-٠٧-٢٠١٧ - ١٨:٢٣ تهران

کارگر مریوانی در سنندج جان باخت

٠٣-٠۵-١٣٩۶ - ٢۵-٠٧-٢٠١٧ - ١٢:٢۴ تهران

خودکشی منجر به مرگ شهروندی ٥٥ ساله در سقز شد

٠١-٠۵-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-٢٢ - ١٢:١٨ تهران

پنج شهروند سلماسی به حفاظت اطلاعات سپاه احضار شدند

٣٠-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-٢١ - ١٣:٠۵ تهران

نیروی انتظامی اجناس کولبران را در سردشت به آتش کشید

٣٠-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-٢١ - ١٣:٠١ تهران

طی دو روز گذشتە چهار نوجوان کُرد در آب غرق شدند

٣٠-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-٢١ - ١٢:۵٨ تهران

غرق شدن ورزشکار کُرد در سد مهاباد

٢٨-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-١٩ - ١٩:٠١ تهران

‌نخسین دورەی آموزش زبان کُردی در شهر پاوە برگزار شد