كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
عمران در ایران روبه بحران فزاینده است
١۶-١٢-١٣٩۵ - ٠۶-٠٣-٢٠١٧ - ١١:۴٠ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت۴٧٠ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

عمران در ایران روبه بحران فزاینده استآژانس کُردپا: کسری بودجه در ایران موجب گردیده که از اعتبارات عمرانی به نفع اعتبارات اجرایی استفاده شود.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، بحران ناشی از رکود اقتصادی در ایران، بخش ساخت و ساز را نیز دربر گرفته و آینده‌ی توسعه و آبادانی کشور را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

روز گذشته در همایشی در ارومیه به وضعیت عمرانی کشور پرداخته شد و در آن رئیس هیئت مدیره کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران اذعان داشت که ٣٠ هزار شرکت پیمانکاری و مشاوره‌ای در آستانه‌ی ورشکستگی هستند.

به گفته‌ی حسن سعادتمند، از پایان دولت دهم ٢ هزار و٩٠٦طرح عمرانی نیمه تمام وجود دارد و برای آن‌ها ١٥٠ هزار تا ٦٠٠ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که با توجه به این پروژه‌های نیمه تمام و بر اساس برنامه‌های ٥ ساله و چشم انداز نمی‌توانیم پروژه جدیدی را شروع کنیم.

این مقام مسئول درباره بروز چنین وضعیتی به کسری بودجه دولتی اشاره و تصریح کرد: در سال‌های گذشته برای تأمین کسری بودجه جاری کشور از بودجه عمرانی کاسته شد که این عمل در حال حاضر وضعیت عمرانی و ساخت‌وساز در کشور را با بحران مواجه کرده‌است.

خبرگزاری فارس همچنین از عقبگردد دولت جهت کاهش حجم دولت(کوچک‌سازی) خبر داد و به نقل از سعادتمند نوشت: در طول برنامه پنجم توسعه باید ١٠ درصد از حجم دولت کاسته می‌شد که نه تنها این امر محقق نشده‌است بلکه به علت حفظ آرامش عمومی، شاهد افزایش نیروهای کار دولتی هستیم.

سخنان از این دسته درحالی است که صندوق بین المللی پول در گزارش جدیدی هشدار داده چنانچه توافق هسته‌ای موسوم به "برجام" به هم بخورد، اقتصاد ایران به رکود برخواهد گشت.

گزارش تأیید کرده که ایران در اثر تحریم و عدم امکان صدور نفت از سال ۲۰۱۱ تا به امروز ۱۸۵ میلیارد دلار کمتر درآمد ارزی داشته است.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠-٠۵-٢٠١٩ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ١٩-٠۵-٢٠١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات

٢٨-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٨ - ٢٢:٣٣ تهران

بازداشت یک دانشجوی کُرد در مریوان

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:۴۴ تهران

سپاه پاسداران محیط زیست کردستان را به آتش می‌کشاند

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:١۵ تهران

ضبط بیش از ١٠ ماشین کاسبکاران در پیرانشهر

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١٠:۵۶ تهران

خودکشی یک زن در کرماشان

٢۵-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١۵ - ١٧:٠٣ تهران

احضار یک فعال صنفی معلمان به اطلاعات کرماشان

٢۵-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١۵ - ١٢:٢۴ تهران

بانک اطلاعاتی ناقضان حقوق بشر در کردستان