كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
پورمحمدی: افزایش حجم و میزان جرم و جنایت در ایران در3 دهه‌ی گذشته بی نظیر است
٢٣-٠۵-٢٠١٩ - ٢۴-١٠-٢٠١١ - ٠٩:٢٢ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١٩٩۴ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

پورمحمدی: افزایش حجم و میزان جرم و جنایت در ایران در3 دهه‌ی گذشته بی نظیر استکُردپا: رئیس سازمان بازرسی کل ایران در همایش مدیران سازمان زندان‌های کشور با اشاره به 1200 عنوان مجرمانه از نظر جرم‌انگاری و ارتکاب در سراسر ایران اعلام کرد: شرایط فعلی کشور از نظر فشار، تحمیل و برخورد جزو سخت‌ترین شرایط در طول تاریخ انقلاب است.
مصطفی پورمحمدی با اذعان به افزایش حجم و میزان جرم و جنایت در ایران و تهدید تلقی کردن آن خاطرنشان نمود: در کشور قانونی به نام مدیریت شهری وجود دارد که طبق آن 23وظیفه نظیر آموزش، بهزیستی و بهداشت از دولت خارج و در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد و در این باره اداره‌ی کل زندان‌های تهران و البرز در حدود شصت میلیارد تومان بودجه در اختیار دارند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به محکومان مرتبط با مواد مخدر که حدود 40 تا 50درصد میانگین زندانی‌های کشور را به خود اختصاص داده اعلام کرد: قوه‌ی قضائیه با جدیت بحث جرم‌زدایی و حبس‌زدایی را پیگیری کرده و مدیران نیز باید انگیزه‌ی کنترل سیستمی داشته و افراد مورد اعتماد خود را برای نظارت سیستمی بگمارند.
پورمحمدی با تهدید قلمداد کردن نرخ بازگشت دوباره به زندان و وضعیت اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: مأموران نگهداری و بدرقه‌ی زندانیان، نداشتن کادر مناسب و تربیت شده و نیز عدم پذیرش زندانیات توسط جامعه از آسیب‌های پیش‌روی سازمان زندان‌ها است.
بر اساس آمارهای منتشر شده تعداد زندانیان قبل از سال 1357 در حدود ده هزار نفر بوده که این رقم در سال جاری بیش از 170هزار نفر رسیده و در این میان 55درصد ورودی زندان‌های ایران متأهل بوده که جمعا 30درصد زندانیان کشور را افراد سابقه‌دار تشکیل می‌دهند.
از جرائم اصلی زندانیان محبوس در زندان‌های ایران، می‌توان به اعتیاد، اعمال برضد اشخاص، سرقت و اعمال برضد عفت عمومی و مالکیت نام برد.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢١-٠۵-٢٠١٩ - ١٢:٠۵ تهران

یک شهروند پاوه‌ای به دو سال زندان محکوم گردید

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢١-٠۵-٢٠١٩ - ١١:۴٠ تهران

وضعیت زنان در کردستان ایران

٠٣-٠٣-١٣٩٨ - ٢١-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢۵ تهران

مکان نصب مجسمه ماموستا قانع در مریوان تخریب شد

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-٢٠ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات

٢٨-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٨ - ٢٢:٣٣ تهران

بازداشت یک دانشجوی کُرد در مریوان

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:۴۴ تهران

سپاه پاسداران محیط زیست کردستان را به آتش می‌کشاند

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:١۵ تهران

ضبط بیش از ١٠ ماشین کاسبکاران در پیرانشهر

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١٠:۵۶ تهران

خودکشی یک زن در کرماشان