كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
حکومت اقلیم کردستان عراق مانع برگزاری تظاهرات اعتراضی سوئد شد
١۴-١٢-١٣٩٣ - ٠۵-٠٣-٢٠١۵ - ١٧:۴٣ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٢٨٠ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

حکومت اقلیم کردستان عراق مانع برگزاری تظاهرات اعتراضی سوئد شدآژانس کُردپا: با مداخله چند جانبه از سوی حکومت اقلیم کردستان عراق، تظاهرات اعتراضی بعداز ظهر امروز سوئد لغو گردید.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، پس از حمله نیروهای نظامی ضد ترور مستقر در کویسنجق در استان اربیل به بخشی از مقرات حزب دمکرات کردستان ایران، جمعی از سازمان‌های مدنی و فعالین سیاسی و به ویژه اعضا و هواداران این حزب با انتشار فراخوانی درصدد برپایی تظاهراتی در راستای محکومیت این اقدام بودند که تنها یک ساعت قبل از تظاهرات، این حرکت اعتراضی لغو گردید.

منصور عزیزی از اعضای رهبری حزب دمکرات به خبرنگار کُردپا اعلام کرد: تشکیلات خارج، بر اساس دستورات حزبی که از سوی دفتر سیاسی حزب به آنها اعلام گردیده، اقدام و به اعضا و هوادارن حزب اعلام کرده‌ایم که در تظاهرات اعتراضی شرکت نکنند.

مسئول تشکیلات حزب دمکرات در خارج از کردستان نسبت به دلایل لغو این حرکت اعتراضی افزود: نمایندگی اقلیم کردستان در سوئد از تظاهرکنندگان خواسته‌اند تا مطالبات خود را به صورت کتبی و از طریق هیأتی چند نفره به آنها اعلام کنند.

این عضو رهبری حزب دمکرات، شرایط حساس منطقه و بهره‌برداری دشمنان کُردستان را از جمله دلایلی اعلام کرد که از سوی حکومت اقلیم کردستان جهت لغو تظاهرات مطرح که مورد قبول قرار گرفته‌اند.

یک منبع مطلع نیز از توافقاتی در میان نمایندگی حکومت اقلیم کردستان و اتحادیه میهنی کردستان و حزب دمکرات کُردستان ایران در مقر مرکزی این حزب خبر داد.
صفحه‌ی رسمی تشکیلات خارج از کُردستان حزب دمکرات کُردستان ایران نیز، خبر حضور هیأتی از سوی حکومت اقلیم کردستان در مقر مرکزی حزب دمکرات و توافقات میان آنها با نمایندگان آن حزب را منتشر کرده است.

تا لحضه انتشار این خبر، هیچ اطلاعیه رسمی از سوی حکومت اقلیم کردستان و حزب دمکرات کُردستان ایران منتشر نگردیده است.

دو روز پیش حدود ٣٠ نفر از نیروهای موسوم به ضد ترور حکومت اقلیم کردستان به بهانه‌ی بازداشت یک جوان متهم و بدون کسب اجازه، وارد مقرات حزب دمکرات شده و تعدادی از پیشمرگه‌ها و خانواده‌های آنان را مورد ضرب و شتم و بی حُرمتی قرار دادند.

اقدام این نیروهای نظامی، عکس‌العمل رسمی دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران را در جهت محکوم کردن این حرکت در پی داشت.

دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران خواستار پیگیری جدی حکومت اقلیم کردستان و اتحادیه میهنی کردستان شده بود.

اعتراض در فضاهای مجازی از دیگر تبعات اقدام نیروهای ضد ترور بود که نگرانی شدید اعضا و هوادران حزب دمکرات کُردستان را منجر گردید.

دیروز نیز در دبیرخانه حزب دمکرات کردستان ایران کنفرانسی مطبوعاتی با حضور تعدادی از رسانه‌های اقلیم کردستان جهت تنویر افکار عمومی برگزار گردید.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠-٠۵-٢٠١٩ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ١٩-٠۵-٢٠١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات

٢٨-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٨ - ٢٢:٣٣ تهران

بازداشت یک دانشجوی کُرد در مریوان

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:۴۴ تهران

سپاه پاسداران محیط زیست کردستان را به آتش می‌کشاند

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:١۵ تهران

ضبط بیش از ١٠ ماشین کاسبکاران در پیرانشهر

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١٠:۵۶ تهران

خودکشی یک زن در کرماشان

٢۵-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١۵ - ١٧:٠٣ تهران

احضار یک فعال صنفی معلمان به اطلاعات کرماشان

٢۵-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١۵ - ١٢:٢۴ تهران

بانک اطلاعاتی ناقضان حقوق بشر در کردستان