كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
حمله نیروهای نظامی "آسایش" به مقرات حزب دمکرات و انعکاس‌های رسانه‌ای
١۴-١٢-١٣٩٣ - ٠۵-٠٣-٢٠١۵ - ١٢:٠۵ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢۶٩٣ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

حمله نیروهای نظامی \آژانس کُردپا: یورش نیروهای امنیتی اقلیم کردستان موسوم به آسایش به یکی از کمپ‌های اصلی حزب دموکرات کُردستان ایران، عکس‌العمل اعتراضی احزاب و برخی فعالین سیاسی و فرهنگی را در پی داشت.

بر اساس گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، حمله نیروهای مسلح وابسته به آسایش شهرستان کویسنجق در استان اربیل، واکنش شدید حزب دموکرات کردستان ایران و برخی از فعالان سیاسی در راستای محکوم کردن این اقدام غیر حقوقی را در پی داشت.

بعد از حمله نیروهای آسایش وابسته به اتحادیه‌ی میهنی کُردستان عراق در روز سه‌شنبه دوازدهم اسفندماه، حزب دموکرات کردستان ایران به منظور تنویر افکار عمومی نسبت به این رویداد با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی، چنین اقدام غیر مسولانه‌ و غیر حقوقی را در مقابل رسانه‌ها محکوم کرد.

در این کنفرانس مطبوعاتی لقمان مهفر عضو کمیته‌ی مرکزی حزب دموکرات کُردستان ایران این اقدام نیروهای امنیتی را کاملا غیر حقوقی توصیف و از تداوم چنین اقدام‌هایی شدیدا ابراز نگرانی نمود.

25158.jpg
لقمان مهفر اقدام عملی دستگاه‌های نظامی و امنیتی حزب دموکرات کردستان ایران را در صورت تهدیدات مشابه به دور از انتظار ندانست
لقمان مهفر بر پیگیری حقوقی جدی این رویداد تاکید و اقدام عملی دستگاه‌های نظامی و امنیتی حزب دموکرات کردستان ایران را در صورت تهدیدات مشابه به دور از انتظار ندانست.

از لحظه انتشار این حمله تاکنون واکنش‌های شدیدی در فضای مجازی صورت گرفته که جمع‌آوری امضا در راستای محکوم کردن این اقدام نیروهای امنیتی وابسته به اتحادیه میهنی کُردستان عراق از جمله این اقدامات می‌باشند.

همزمان با پوشش گسترده این رویداد توسط رسانه‌های اقلیم کردستان، چندین فعال فرهنگی اهل کویسنجق در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک با محکوم کردن این اقدام نیروهای "آسایش" خواهان عذرخواهی مسولان حاکم بر سازمان‌های امنیتی شهر کویسنجق از جمله مسئول آسایش این شهر از حزب دموکرات شدند.

در همین ارتباط مقرر گردیده تا امروز برخی از فعالان سیاسی و علی‌الخصوص اعضا حزب دموکرات کُردستان ایران در شهر استکهلم سوئد تجمعی اعتراضی را انجام دهند.

این تجمع اعتراضی در راستای محکوم کردن یورش نیروهای امنیتی کُردستان عراق موسوم به آسایش در روز پنج شنبه، ساعت ٥:٠٠ بعدازظهر برگزار خواهد شد.

محمد صالح قادری عضو کمیته حزب دموکرات کردستان ایران در مصاحبه تلویزیونی با یکی از شبکه‌های خبری اقلیم کردستان اعلام کرد: بر اساس توافقات حزب دموکرات کردستان ایران با احزاب حاکم بر اقلیم کردستان، هیچ نیروی نظامی بدون هماهنگی پیشین با حزب دموکرات حق ورود به کمپ‌های این حزب را نداشته و در صورت چنین اقدامی، حزب دموکرات از لحاظ حقوقی، حق مقابله نظامی با هر گونه نیروی مسلح را خواهد داشت.

تاکنون هیچ کدام از رسانه‌های فارسی زبان نسبت به پوشش این رویداد خبری قدامی نکرده‌اند.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٣-٠۶-١٣٩٨ - ٢۵-٠٨-٢٠١٩ - ١١:١٢ تهران

یک زندانی آبدانانی زیر حکم اعدام قرار دارد

٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٠٩ تهران

جان باختن یک کارگر کُرد در دیواندره

٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١١:٢٢ تهران

بازداشت یک فعال مدنی کُرد در سنندج

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٢٠ تهران

زخمی شدن یک کاسبکار کُرد در مرز اشنویه

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١۶:۴١ تهران

یک فعال کارگری به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١١:٢٩ تهران

کتابفروشی "هه‌نار" در ایلام تعطیل شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١٠:٣١ تهران

بازداشت یک شهروند کُرد در سنندج

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١٧:٠٢ تهران

بازداشت یک شهروند دیگر کُرد در دماوند

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١١:٢۶ تهران

یک کاسبکار سلماسی بر اثر شلیک نیروهای سپاه جان سپرد

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١٢:۴٩ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد در دماوند

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:۵۶ تهران

محکومیت یک شهروند پیرانشهری به هفت سال حبس تعزیری

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:١۵ تهران

دو جوان کُرد در مریوان بازداشت گردیدند