كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
حزب دمکرات: نیروهای نظامی خارج از توافقات موجود به مقرات ما یورش کرده‌اند
١۴-١٢-١٣٩٣ - ٠۵-٠٣-٢٠١۵ - ١١:٠۶ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٠٨۶ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

حزب دمکرات: نیروهای نظامی خارج از توافقات موجود به مقرات ما یورش کرده‌اندآژانس کُردپا: حزب دمکرات کردستان ایران جهت تنویر افکار عمومی نسبت به یورش ماموران امنیتی کویه "آسایش"، کنفرانسی مطبوعاتی را در مقر مرکزی این حزب برگزار کردند.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، روز سه‌شنبه دوازدهم اسفندماه، نیروهای امنیتی شهر کویسنجق در استان اربیل با حمله به مقر اصلی حزب دمکرات در حومه این شهر، تعدادی از پیشمرگه و خانواده‌های آنها را مورد ضرب و شتم و توهین قرار دادند.

حزب دمکرات در اطلاعیه‌ای که آن را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرده، از حکومت اقلیم کُردستان و اتحادیه میهنی کُردستان عراق می‌خواهد که برای پایان دادن به چنین رفتارهایی اقدام نماید.

در همین رابطه، عصر روز گذشته، کنفرانسی مطبوعاتی جهت تنویر افکار عمومی درباره حوادث روی داده در کمپ آزادی حزب دمکرات کردستان ایران، در دبیرخانه این حزب برگزار گردید.

در این کنفرانس مطبوعاتی، لقمان مهفر اعلام کرد: نخستین بار نیست که چنین برخوردها و حملاتی از سوی نیروهای امنیتی و پلیس شهر کویسنجق علیه حزب دمکرات انجام می‌گیرد و هربار مسئولین حزب دمکرات به منظور پیشگیری از بروز تنش و ناآرامی، برای آرام کردن اوضاع تلاش کرده‌اند و حمله روز سه‌شنبه، کاملا غیرقانونی بوده است.

این عضو کمیته مرکزی حزب دمکرات کردستان ایران افزود: در این یورش نیروهای امنیتی و پلیس، زنان و کودکان و همچنین کادرها و پیشمرگه‌های حزب را مورد ضرب و شتم و بی‌حرمتی قرار داده‌اند و غرور انقلابی کادر و پیشمه‌رگه‌های ما از این پس، این نوع بی‌حرمتی‌ها را قبول نخواهند کرد.

وی در ادامه درباره این چنین اقداماتی اظهار داشت: "چنین اقداماتی از سوی نیروهای امنیتی کویسنجق دور از سطح انتظارات ما بود".

25152.jpg
محمدصالح قادری:ما در صورتی که اتحادیه میهنی کُردستان این مسئله را به صورت ملموس پیگیری ننمایند، آنها را مسئول این اقدام خواهیم دانست، نیروهای امنیتی و پلیس آسایش، هر بار و به بهانه‌‌های مختلف به کمپ‌های حزب دمکرات یورش می‌کنند
همچنین مسئول نمایندگی حزب دمکرات کردستان ایران طی مصاحبه‌ای با تلویزیون "رووداو" گفت: یورش نیروهای امنیتی کویسنجق اقدامی غیرمسئولانه و به دور از هرگونه اصول اخلاقی بوده و ما به شدت آن را محکوم می‌کنیم.

محمدصالح قادری خاطر نشان کرد: ما در صورتی که اتحادیه میهنی کُردستان این مسئله را به صورت ملموس پیگیری ننمایند، آنها را مسئول این اقدام خواهیم دانست، نیروهای امنیتی و پلیس آسایش، هر بار و به بهانه‌‌های مختلف به کمپ‌های حزب دمکرات یورش می‌کنند.

حزب دمکرات کردستان ایران از حدود ٢٠ سال قبل در حوالی شهر کویسنجق از توابع استان اربیل مستقر و تأمین امنیت مقرهای این حزب در داخل اردوگاه برعهده نیروهای امنیتی حکومت اقلیم کُردستان است.

هنگام مستقر شدن حزب دمکرات کردستان ایران در کویسنجق، طبق توافق میان حکومت اقلیم کُردستان و قبل از آن با این حزب، حفظ امنیت مقرات حزبی برعهده نیروهای پیشمرگه این حزب می‌باشد و هر نیروی نظامی و دستگاه قضایی که بخواهد، اقدامی را انجام دهد باید از طریق نهادهای حزبی انجام گیرد.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٠٩ تهران

جان باختن یک کارگر کُرد در دیواندره

٠٢-٠۶-١٣٩٨ - ٢۴-٠٨-٢٠١٩ - ١١:٢٢ تهران

بازداشت یک فعال مدنی کُرد در سنندج

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١٧:٢٠ تهران

زخمی شدن یک کاسبکار کُرد در مرز اشنویه

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٢-٠٨-٢٠١٩ - ١۶:۴١ تهران

یک فعال کارگری به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١١:٢٩ تهران

کتابفروشی "هه‌نار" در ایلام تعطیل شد

٣١-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٢ - ١٠:٣١ تهران

بازداشت یک شهروند کُرد در سنندج

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١٧:٠٢ تهران

بازداشت یک شهروند دیگر کُرد در دماوند

٣٠-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢١ - ١١:٢۶ تهران

یک کاسبکار سلماسی بر اثر شلیک نیروهای سپاه جان سپرد

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١٢:۴٩ تهران

بازداشت سه شهروند کُرد در دماوند

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:۵۶ تهران

محکومیت یک شهروند پیرانشهری به هفت سال حبس تعزیری

٢٩-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-٢٠ - ١١:١۵ تهران

دو جوان کُرد در مریوان بازداشت گردیدند

٢٨-٠۵-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠٨-١٩ - ١١:۴٢ تهران

انگشتان دست یک کولبر کُرد قطع می‌شوند