كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
حمله به مقرات حزب دمکرات، عکس‌العمل سازمان و فعالان سیاسی و فرهنگی را در پی داشت
١۴-١٢-١٣٩٣ - ٠۵-٠٣-٢٠١۵ - ١١:٠٠ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت١٧۵۴ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

حمله به مقرات حزب دمکرات، عکس‌العمل سازمان و فعالان سیاسی و فرهنگی را در پی داشتآژانس کُردپا: حمله‌ی نیروهای امنیتی و نظامی حکومت اقلیم کُردستان به مقر حزب دمکرات کردستان ایران در کویسنجق، موجی از محکومیت و اعتراض از این رفتار مأموران آسایش را درپی داشت.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، تاکنون سه حزب کُرد اپوزسیون حکومت اسلامی ایران با انتشار بیانیه یورش مأموران آسایش به مقر حزب دمکرات در صبح روز سه‌شنبه، دوازدهم اسفندماه را محکوم کرده‌اند.

پارت آزاد کُردستان (پاک)، سازمان خبات کُردستان ایران و پارت لیبرال دمکرات کُردستان از جمله احزابی بوده‌اند که در رابطه با حمله مأموران امنیتی کویسنجق به مقر اصلی حزب دمکرات کردستان ایران بیانیه صادر کرده‌اند.

این احزاب ضمن ابراز نگرانی از رفتار نیروهای آسایش، دستگاه امنیتی حکومت اقلیم کُردستان را به توجه بیشتر به موضوعاتی از این دسته و جلوگیری از تکرار آن در آینده فراخوانده‌اند.

در همین رابطه نامه‌ای نیز از سوی جمعی از فعالان سیاسی، روزنامه‌نگاران و فعالین حقوق مدنی کُردستان عراق خطاب به ریاست اقلیم کُردستان منتشر گردیده است.

در این نامه از مسعود بارزانی خواسته‌شده که جان و مال کُردهای ایران در خاک حکومت اقلیم کُردستان در امان باشند و نسبت به اقدامات آسایش کویسنجق ابراز تردید جدی می‌کنند.

امضاء‌کنندگان نامه در پایان خطاب به رئیس اقلیم کُردستان اعلام کردند که از سطح همکاری و ارتباط اتحادیه میهنی کُردستان با حکومت اسلامی ایران نگران هستند و خواستار بازبینی در این روابط شده‌اند.

از دیگر سو، برخی از ساکنین کویسنجق منجمله شخصیت‌های علمی و فرهنگی این شهر در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و تویتر ضمن محکوم کردن اقدامات آسایش نسبت به ورود غیرقانونی به محوطه اصلی خانواده‌های پیشمرگان حزب دمکرات کردستان ایران در حوالی این شهر از مقامات محلی حکومت اقلیم کُردستان در کویسنجق خواستند که مانع تکرار چنین رفتاری به نسبت کُردهای اپوزسیون ایران در شهر اقلیم کردستان شوند.

برخی فعالان سیاسی و اعضای حزب دمکرات در کشور سوئد نیز با انتشار فراخوانی از فعالان سیاسی و هوداران این حزب خواستند که عصر امروز در مقابل دفتر نمایندگی حکومت اقلیم کُردستان در استکهلم دست به اعتراض بزنند.

25150.jpg
لقمان مهفر: حکومت اقلیم کُردستان با جدیدیت پیگیری موضوع یورش به مقرات حزب دمکرات باشد
این تظاهرات که "تجمعی بیطرفانه" عنوان شده ساعت ٥ بعدازظهر به وقت محلی در پایتخت سوئد برگزار خواهد شد.

کمپین یکم دی‌ماه نیز یورش آسایش به مقر حزب دمکرات را محکوم کرده و هشدار می‌دهند که در صورت تکرار چنین رفتارهایی، اقدامات جدی در این رابطه انجام خوهد گرفت.
کمپین یادشده در اواخر آذرماه امسال جهت برگزاری اعتراض سراسری در شهرها و روستاهای کُردستان ایران برای حمایت از اعتصاب غذای زندانیان کُرد زندان مرکزی ارومیه ایجاد شده بود.

عصر روز گذشته یکی از اعضای کمیته مرکزی حزب دمکرات در دبیرخانه این حزب با روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های کُردی دیدار و در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که حکومت اقلیم کُردستان با جدیدیت پیگیری موضوع یورش به مقرات حزب دمکرات باشد.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠-٠۵-٢٠١٩ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ١٩-٠۵-٢٠١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات

٢٨-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٨ - ٢٢:٣٣ تهران

بازداشت یک دانشجوی کُرد در مریوان

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:۴۴ تهران

سپاه پاسداران محیط زیست کردستان را به آتش می‌کشاند

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:١۵ تهران

ضبط بیش از ١٠ ماشین کاسبکاران در پیرانشهر

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١٠:۵۶ تهران

خودکشی یک زن در کرماشان

٢۵-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١۵ - ١٧:٠٣ تهران

احضار یک فعال صنفی معلمان به اطلاعات کرماشان

٢۵-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١۵ - ١٢:٢۴ تهران

بانک اطلاعاتی ناقضان حقوق بشر در کردستان