كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
یورش آسایش کویه به مقر حزب دمکرات، واکنش این حزب را درپی داشت
١٣-١٢-١٣٩٣ - ٠۴-٠٣-٢٠١۵ - ١٢:٣٠ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢٠۵٨ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

یورش آسایش کویه به مقر حزب دمکرات، واکنش این حزب را درپی داشتآژانس کُردپا: حزب دمکرات کردستان ایران در اطلاعیه‌ای یورش مأموران امنیتی کویه‌سنجق(آسایش) به یکی از مقرهای اصلیش را محکوم کرد.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، حزب دمکرات در نامه‌ای که آن را "جهت تنویر افکار عمومی" منتشر نموده، از حکومت اقلیم کُردستان و اتحادیه میهنی کُردستان عراق می‌خواهد که برای پایان دادن به چنین رفتارهایی اقدام نماید.

روز گذشته نیروهای امنیتی اقلیم کُردستان موسوم به آسایش با حمله به مقر اصلی حزب دمکرات در حوالی کویه‌سنجق، اعضا و خانواده‌های حزبی را مورد توهین و ضرب و شتم قرار دادند.

گزارش رسیده به آژانس کُردپا حاکی از آن است که حزب دمکرات برای ارائه توضیحاتی در باره حوادث روز گذشته، عصر امروز در دبیرخانه این حزب کنفرانس مطبوعاتی برگزار می‌کند.

در اطلاعیه حزب دمکرات که وب‌سایت مرکزی این حزب آن را انتشار داده آمده است: این نخستین باری نیست که آسایش کویه به مقر و اعضای حزب دمکرات کردستان ایران حمله‌ور می‌شود اما مسئولان حزبی جهت جلوگیری از گسترش ابعاد آن، وضعیت را تحت کنترل درآورده‌اند.

گفته می‌شود حادثه روز سه‌شنبه در نتیجه مشکلات میان یکی از خانواده‌های حزبی با یک خانواده کُرد عراقی روی داده که نیروهای امنیتی کویه‌سنجق بدون اعلام هماهنگی قبلی، وارد محوطه حزب دمکرات شده‌اند.

این حزب ضمن محکومیت اقدام نیروهای آسایش، از حکومت اقلیم کُردستان و مقامات اتحادیه میهنی کُردستان در کویه‌سنجق می‌خواهد که با جدیدیت تمام از تکرار حوداث مشابه جلوگیری و نسبت به حادثه روز گذشته بی‌تفاوت نباشند.

حزب دمکرات کردستان ایران از حدود ٢٠ سال قبل در حوالی شهر کویه‌سنجق از توابع استان اربیل مستقر می‌باشند و تأمین امنیت مقرهای این حزب در خارج اردوگاه برعهده نیروهای امنیتی حکومت اقلیم کُردستان است.
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠-٠۵-٢٠١٩ - ١۶:۴۵ تهران

آزادی معلم مهابادی با قرار وثیقه

٠٢-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠-٠۵-٢٠١٩ - ١١:٢٣ تهران

اعتراض به حجاب اجباری در سنندج

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ١٩-٠۵-٢٠١٩ - ١٨:١٠ تهران

زخمی شدن دو کولبر کُرد در پیرانشهر

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٣٢ تهران

اطلاعات یک شهروند مریوانی را بازداشت کرد

٠١-٠٣-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٩ - ١١:٠۴ تهران

احضار یکی از معترضان به قتل زنان در مریوان به اطلاعات

٢٨-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٨ - ٢٢:٣٣ تهران

بازداشت یک دانشجوی کُرد در مریوان

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:۴۴ تهران

سپاه پاسداران محیط زیست کردستان را به آتش می‌کشاند

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١١:١۵ تهران

ضبط بیش از ١٠ ماشین کاسبکاران در پیرانشهر

٢٧-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١٧ - ١٠:۵۶ تهران

خودکشی یک زن در کرماشان

٢۵-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١۵ - ١٧:٠٣ تهران

احضار یک فعال صنفی معلمان به اطلاعات کرماشان

٢۵-٠٢-١٣٩٨ - ٢٠١٩-٠۵-١۵ - ١٢:٢۴ تهران

بانک اطلاعاتی ناقضان حقوق بشر در کردستان