كوردی‌فارسی‌EnglishKurdî
اعتصاب غذای دانشجویان در تبریز/ رهایی کوبانی با رهایی بشریت پیوند خورده است+عکس
١۵-٠٧-١٣٩٣ - ٠٧-١٠-٢٠١۴ - ١۵:۴٨ تهرانچاپكردنی ئه‌م بابه‌ته‌ژماره‌ی بینینی بابه‌ت٢۴١١ اندازە فونت: اندازە فونت بزرگتر کن‌اندازە فونت کوچکتر کن‌‌

اعتصاب غذای دانشجویان در تبریز/ رهایی کوبانی با رهایی بشریت پیوند خورده است+عکسآژانس کُردپا: جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه تبریز در اعتراض به آنچه "حملات داعش و سکوت بین‌المللی در دفاع از کوبانی" عنوان شده، دست به تجمع زدند.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، از ساعاتی قبل دانشکده‌­ی علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه تبریز صحنه اعتصاب گروهی از دانشجویان در همدردی و همبستگی با مقاومت مردمی کوبانی در کُردستان سوریه است.

در این تجمعِ سکوتT ده‌ها دانشجوی شرکت و حملات گروه دولت اسلامی(داعش سابق) به ساکنین کوبانی را محکوم کردند.

خبرنگار کُردپا در تبریز با ارسال گزارشی، اعلام کرد: امروز سه‌شنبه، پانزدهم مهرماه جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز در مقابل دانشکده‌­ی علوم انسانی تجمع و بیانیه‌ای را صادر نمودند.

بنابر این بیانیه ٣٣ تن از دانشجویان در اعتراض به سکوت بین­‌المللی درباره­‌ی مقاومت مردم کوبانی در مقابل تبهکاران داعشی از سه‌شنبه ١٥ مهرماه تا جمعه ١٨ مهرماه دست به اعتصاب غذا زده­‌اند.

در بخشی از بیانیه که به زبان‌های کُردی، تُرکی، فارسی و انگلیسی نگارش گردیده آمده است: رسالت انسانی هر کدام از ما دفاع مطلقاً بی­قیدوشرط و احساس همبستگی با مردم بی­پناه کوبانی است؛ زیرا، به‌وضوح، رهایی کوبانی با رهایی بشریت پیوند خورده است.

متن کامل بیانیه که در اختیار آژانس خبررسانی کُردپا قرار گرفته درپی می‌آید:

شبحی در حال تسخیر خاورمیانه است: شبح کوبانی! تمامی قدرت­‌ها برای راندن این شبح در اتحادی شوم گرد هم آمده‌­اند. حال کوبانی در برابر که ایستاده است؟ جز دو چشم بینا به چه چیزی نیاز است تا ببینیم شیهه‌­ی وحشیانه‌­ی تروریست­‌های بنیادگرا رعشه بر پیکره‌­ی انسانیتی افکنده است که امروز نامی ندارد مگر کوبانی؛ نامی که همه‌­ی صداها برای نشنیدن آن هم­‌صدا شده‌­اند.
این بار بنیادگرایی دینی (داعش) به میانجی امپریالیسم دلال مرگ شده است.

در دو سال گذشته شوراهای مردمی در کوبانی با زیستی اشتراکی و صلح‌­طلبانه به وجود آمده است. از سوی دیگر، کشورهای غربی برای تعرض به خاورمیانه و دخالت در منطقه باعث به وجود آمدن گروهک‌­های تروریستی چون داعش شده‌اند. توحش داعش باعث مرگ هزاران نفر و آوارگی میلیون­‌ها انسان بی‌­گناه شده است. امروز بیست‌­وسومین روز محاصره‌­ی کوبانی توسط تبه­کاران داعشی است. فارغ از نقش قدرت­های غربی در شکل‌­گیری تروریست‌­هایی چون داعشی‌ها امروز شاهد این هستیم که تمامی رسانه­‌ها به هر دری می­زنند تا صدای کوبانی، صدای انسانیت، به گوش جهانیان نرسد. همچنین، از طرف دیگر، شاهد این هستیم که دولت ترکیه مرزهای خود را به روی آوارگان و نیروهای مردمی بسته است. این در حالی است که دولت ترکیه در شب از داعش نفت می­خرد و در روز آنان را به کوبانی بدرقه می‌­کند.

امروز رسالت انسانی هر کدام از ما دفاع مطلقاً بی‌­قیدوشرط و احساس همبستگی با مردم بی‌­پناه کوبانی است؛ زیرا، به‌­وضوح، رهایی کوبانی با رهایی بشریت پیوند خورده است.

ما، جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز، در اعتراض به جنایات وحشیانه‌­ی تبه­کاران داعش و سکوت جامعه­ی جهانی در قبال محاصره و کشتار مردم کوبانی قصد داریم از امروز (١٥ مهرماه) تا جمعه (١٨ مهرماه) دست به اعتصاب غذا بزنیم.

اعتصاب­‌کنندگان:
١(امید احمدی ٢)شهرام ازکات ٣)منصور اسدی ٤)شبنم اسمعیلی‌آذر ٥)آسو باروبر ٦)کیوان بالوایه ٧)هیمن برین ٨)حبیب پشابادی ٩)احسان پورخیزی ١٠)رضا تاجدار ١١)آزاد چیره ١٢)سینا حسنی ١٣)هه‌لو خسروی ١٤)بهنام رسالت ١٥)محسن رضایی ١٦)سینا سبحانی ١٧)فرزاد سلطانی ١٨)محمود سیفیان ١٩)مقداد ظفری ٢٠)شاهو فتاحی ٢١)فریبا کارگر ٢٢)هومن کاسبی ٢٣)میلاد کریمیانی ٢٤) حمید کریمیان ٢٥)محسن محمدزاده ٢٦)افشین محمدی ٢٧)هیمن محمدی ٢٨)اسماعیل محمودی ٢٩)کاوان محمودی ٣٠)میلاد مرادی ٣١)محمد مومیوند ٣٢)حمید نادری ٣٣)ادریس نیک‌نام
22497.jpg

22498.jpg

22499.jpg

22500.jpg

22501.jpg

22502.jpg
Balatarin

جدیدترین خبرها


٠١-٠۵-١٣٩۶ - ٢٢-٠٧-٢٠١٧ - ١٢:١٨ تهران

پنج شهروند سلماسی به حفاظت اطلاعات سپاه احضار شدند

٣٠-٠۴-١٣٩۶ - ٢١-٠٧-٢٠١٧ - ١٣:٠۵ تهران

نیروی انتظامی اجناس کولبران را در سردشت به آتش کشید

٣٠-٠۴-١٣٩۶ - ٢١-٠٧-٢٠١٧ - ١٣:٠١ تهران

طی دو روز گذشتە چهار نوجوان کُرد در آب غرق شدند

٣٠-٠۴-١٣٩۶ - ٢١-٠٧-٢٠١٧ - ١٢:۵٨ تهران

غرق شدن ورزشکار کُرد در سد مهاباد

٢٨-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-١٩ - ١٩:٠١ تهران

‌نخسین دورەی آموزش زبان کُردی در شهر پاوە برگزار شد

٢٨-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-١٩ - ١٨:۵۶ تهران

دختر نوجوان سقزی بە زندگی خود پایان داد

٢٨-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-١٩ - ١٣:١٠ تهران

٣٠ هکتار از مراتع جنگلی سرپل ذهاب طعمە حریق گردید

٢٨-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-١٩ - ١١:۴٣ تهران

دادگاه تجدیدنظر حکم حبس یک معلم در سقز را تأیید کرد

٢۶-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-١٧ - ١٢:۴٠ تهران

عکاس سنندجی بە دو سال زندان تعزیری و تعلیقی محکوم شد

٢۵-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-١۶ - ١٢:٠٠ تهران

از سرنوشت دو جوان مریوانی اطلاعی در دسترس نیست

٢۴-٠۴-١٣٩۶ - ٢٠١٧-٠٧-١۵ - ١٩:٠١ تهران

حکم اعدام دو شهروند کُرد در زندان اجرا شد